Katılımcılar

Londonist DMC

Londra merkezli DMC, Londra merkezindeki Holborn’da bulunan bir öğrenci konaklama dairesidir ve 2013’ten bu yana 2 haftadan 51 haftaya kadar hem kısa hem de uzun süreli konaklama imkânı sunmaktayız. Londralı olarak, tüm öğrencilerimize “evden uzakta en büyük evi” veren ısmarlama bir deneyim yaratmayı hedefliyoruz.
Şu anda Londra’nın 12 farklı yerinde var. Genişleyen portföyümüz 1, 2 ve 3. Bölge’deki öğrenci konaklamalarını kapsamaktadır. Kings Cross, Spitalfields, Aldgate, Portobello, Lewisham, Camden, Highbury, Islington bunlardan sadece birkaçıdır. Öğrencilere şık ensuite odalar, ikizler, stüdyolar ve apartman odaları sunabiliriz.
Diğer ek hizmetler bireysel ve grup transferleri, ilk gün yardımı, karşılama paketi ve servisli dairelerdir.
Ayrıca, 2017 yılında, öğrencilerin ekstra temizlik, oda bakımı, havaalanı transferleri ve daha fazlası gibi ekstra hizmetler talep edebilecekleri eConcierge App, Londonist eGenius’u başlattık. Daha fazla bilgi için lütfen www.londonist-app.com adresini ziyaret ediniz.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılında Bursa’da kurulmuştur. Kısa süre sonra merkezini İstanbul’a taşıyan Endless Abroad, 2006 yılında hizmet kalitesini artırmak ve büyüme ivmesini hızlandırmak amacıyla Londra şubesini faaliyete geçirmiştir. Eğitim altyapısını yurt dışında tamamlamış olan kurucu ortakları ve çalışanlarıyla kısa sürede adından sıkça söz ettiren Endless Abroad, geliştirdiği özel programlar ve kampanyalar sayesinde sektördeki birçok yeniliğin öncülüğünü yapmıştır.

4B Mühendislik

2013 yılında kurulan 4B MÜHENDİSLİK, Türk sanayisi ve tasarımcılarını 3 boyutlu baskı teknolojileri ile buluşturmuş ve kısa sürede dijital imalat sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır. Zengin makine parkuru ve teknolojisini, mühendislik bilgisi ve tecrübesiyle birleştiren 4B MÜHENDİSLİK, her türlü ürünün kısa zamanda ve uygun maliyetle temininde müşterilerinden tam not almaktadır.

4B MÜHENDİSLİK prototip üretimi ve düşük adetli seri üretim hizmetlerinin yanı sıra, farklı hızlı kalıplama tekniklerini kullanarak müşterilerinin tasarım ve ürün geliştirmede ihtiyaç duydukları, gerçek ürün olarak da kullanılabilecek nitelikte 3D baskı servisi vermektedir. Bunun yanı sıra 3 Boyutlu Optik Tarama ve modelleme hizmeti de sunan firmamız, tersine mühendislik konusunda uzman bir kadroya sahiptir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Türkiye’nin en prestijli ve güçlü danışmanlık firmaları arasında yer alan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, eğitim ve kariyer hedeflerine uygun profesyonel bir servis vererek, en doğru tercihleri yapmalarını sağlamaktadır. Başta Amerika, İngiltere, İtalya, Avustralya ve Kanada’da olmak üzere dünyanın pek çok prestijli okul ve kurumu, dil kursu, lise programları, lisans ve lisansüstü, diploma ve sertifika programlarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Acıbadem Üniversitesi

Acıbadem Üniversitesi olarak hedefimiz; eğitim ve öğretimdeki mükemmeliyet düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, etik değerlere önem veren bireyler yaratmadaki kararlılığı; çağdaş, yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla hür düşünceyi yaşatan, Atatürkçü, Türkiye’ye model oluşturan ve dünyada referans gösterilen bir akademik kurum olmaktır.
Vizyonumuz;
Yükseköğretim kurumlarına kanunla verilen görev çerçevesinde; ulusal ve uluslararası alanda mesleki yeterlilik ve akademik tanınırlık düzeyine ulaşmak;
Bilimsel düşünceyi ön planda tutmak;
Yeni fikir ve kavramlar geliştirilmesine ortam sağlamak;
Bilginin yayılmasını sistemli eğitim ve öğretim ile sağlamak;
Bilimsel özgürlüğü ön plana çıkararak eşitlik, etik değerler ve takım çalışması ilkelerine göre faaliyet göstermektir.
Değerlerimiz;
Bu hedeflere ulaşabilmek için, bilimsel özgürlüğü ve sorgulamayı ön plana çıkararak, eşitlik, karşılıklı sevgi ve saygı, mükemmeliyet ile takım çalışması,
En üst akademik ve insani değerlere sahip bir kurum olmak en önemli değerlerimizdir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Üniversitemizin tarihi, o dönemde Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi‘ne bağlı olarak kurulan Afyon Maliye Muhasebe Yüksekokulu’nun açıldığı 1974 yılına dayanmaktadır.  Üniversitemizde eğitime 1992-1993 Eğitim-Öğretim Yılında başlanmıştır.

 Üniversitemiz içerdiği eğitim alanları itibari ile KLASİK TÜRDE bir üniversitedir. Bünyesinde; sosyal ve beşeri bilimler, fen, mühendislik ve teknoloji bilimleri, veteriner sağlık bilimleri, güzel sanatlar, müzik ve beden eğitimi ve sporla ilgili birimler yer almaktadır.

AIESEC

AIESEC 1948 yılında kurulmuş olan dünyanın en büyük gençlik organizasyonudur. Dünyanın 126 ülkesinde aktif faaliyet göstermektedir. Kültürler arası değişimler yaparak 18-30 yaş arasındaki gençlerin liderlik özelliklerini geliştirmektedir. Dünya çapında sosyal sorumluluk projeleri, girişimcilik stajları ve profesyonel çalışma fırsatları oluşturmaktadır.

Alfa Psikoloji Yayınları

Alfa Psikoloji Yayınları daha çok psikoloji kitapları çıkarmaktadır.
Yayınevi olarak insanlarda farkındalık oluşturmak, insanların hayata bakış açılarını değiştirmek, insanları daha güzele, iyiye yönlendirmek gibi bir amacımız var.
Öğrencilere yönelik başarı kitaplarına ağırlık veriyoruz. Ülkemizin başarılı ve mutlu bireylere ihtiyacı var. Bu ihtiyacın karşılanmasına katkımız olursa kendimizi başarılı sayacağız.
‘’Her insan ayrı bir dünyadır’’
İnsan kendi dünyasındaki güzellikleri keşfettiğinde hayata umutla bakar, mutlu ve huzurlu olur.
Yayınevi olarak bütün çabamız gönüllere dokunabilmektir.

Altın Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Kurucularımız; Fizyoterapistler Gamze NURLU DOĞAN , Eşe Tuba BOZKURT ve Sosyal Hizmet Uzmanı, Naki ERDOĞAN, koordinasyonunda, “Özel Gereksinimli Çocuklara, Tam Bağımsız Bir Hayat” hedefiyle çalışmalarımıza 2003 yılında başladık.

Sevgi ve umutla çıktığımız yolda, özel gereksinimli çocuklarımız için yapmayı amaçladığımız temel şey, sosyal yaşam içerisinde kendilerine yeterli bireyler olarak akranlarıyla kaynaşmalarını ve onlara en uygun eğitim programından faydalanmalarını sağlamaktır.

Altınbaş Üniversitesi

2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ‘İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ adıyla kurulan üniversitemiz 2017-2018 akademik yılına ‘Altınbaş Üniversitesi’ adıyla yoluna devam ediyor.
Merhum iş adamı Mehmet Altınbaş’ın eğitime yatırım vasiyeti üzerine kurulan Altınbaş Üniversitesi, Altınbaş ailesi için her zaman en kıymetli sosyal sorumluluk projesi oldu. İsim değişikliği ile birlikte Altınbaş Holding’in gücünü arkasına alan Üniversite, bu itici güçle birlikte yeni hedeflerine daha hızlı ve daha güvenle yürümeye başladı.
İlk öğrencilerini 2011-2012 akademik yılında alan Altınbaş Üniversitesi kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla uluslararası bir araştırma üniversitesi olma yolunda hızla büyüyor. 2017-2018 akademik yılında 9 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulunu bünyesinde bulunduran Altınbaş Üniversitesi toplamda 30 lisans, 34 ön lisans, 28 yüksek lisans ve 6 doktora programı ile öğretime devam ediyor.
Altınbaş Üniversitesinde mezunlarıyla profesyonel alanda fark yaratan, evrensel bilime değer katan, girişimci ve yenilikçi bir üniversite olma vizyonuyla bölümler belirleniyor, dünyanın ve Türkiye’nin ihtiyaçları iyi analiz ediliyor. Eğitim gündemini ve teknolojiyi takip eden, kendini sürekli güncelleyen Üniversitemiz; inovasyona yönelik, özgür araştırma imkanı ve ortamı sağlayan, toplumsal sorumluluk bilinciyle özgün katkılar sağlayan, çözüm öncelikli üniversite olma misyonuyla hizmet vermeyi sürdürüyor.

Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesinin temelini, 1958’de kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982’de Anadolu Üniversitesine dönüşen kurumumuz, kısa zamanda yalnızca ülkemizin değil dünyanın en büyük üniversiteleri arasında da çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır. Bilim, kültür aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan kampüs 3’ü açık ve uzaktan öğretim veren 12 Fakülte 1’i Devlet Konservatuvarı olmak üzere 3 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu 6 Enstitü (4’ü yüksek lisans ve doktora düzeyi) ve 30 Araştırma Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Arı Yayıncılık

Daima yenilikçi bir anlayış ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında tamamen yenilendik.

Çocuklarımızı sadece sınavlara hazırlamıyoruz, gelecekte başarılı birer birey yetiştirme misyonu ile daima çalışıyoruz.

Arı Yayıncılık olarak bu yıl yeni logomuz ile eğitimin hizmetindeyiz.

Doğanın usta mimarları olan arılar aynı zamanda çalışkanlıkları ve azimleriyle “başarı”nın da sembolüdür. Bal peteği, kusursuz tasarımı ile arı denildiğinde ilk akla gelen şekildir. Bilim adamları ve matematikçiler yaptıkları araştırmalar sonucunda en uygun depolama şeklinin altıgen olduğunu ispatlamışlardır.Arı Yayıncılık için kurumsal ruhun yansıması olan logo da, amblemi bal peteği ve “a”nın birleşiminden yola çıkarak tasarladık. Yılların deneyimini, bilgi birikimini ve yapının kusursuz işleyişini anlatmak için daha uygun bir şekil düşünülemezdi.

Atlı Tur

Doğanın gülümsediği yer 7 kilometrelik Gümüşdere-Kilyos sahiline sadece 700 metre uzaklıkta, Belgrad Ormanları ise yanıbaşımızda. Şehrin kargaşasından uzaklaşıp kendinize bir es vermek, doğanın içinde vakit geçirmek şehirden sadece yarım saat uzaklıkta, Sarıyer ilçesindeki Gümüşdere Köyü Ovası’nda, çevresi Belgrad ormanlarıyla çevrili, bir oksijen cennetinde, 2003 yılında kurduk Atlıtur Kulübü’nü. Atlıtur Kulübü doğayı, doğa Atlıtur Kulübü’nü sevdi daha ilk taşın koyulduğu gün. Prensibimiz hiç değişmedi, aynı o ilk günkü gibi: Doğanın bir parçası olduğumuzu bilerek, onunla uyum içinde yaşamak ve yaşatmak… Atlıtur Kulübü, doğaya dost malzemelerle kerpiç, taş ve ahşapla kuruldu. Üstündeki her bir ağacı, bitkiyi hatta böceği ayrı ayrı sevdik ve koruduk. Her mevsim kendi güzellikleriyle gelirken Atlıtur Kulübü’ne, adeta en güzeli olmak için yarışıyorlar kendi aralarında. İlkbaharda canlanan doğanın, yazın çiçek kokularının, sonbaharın kızaran yaprakları ve çıtırdayan şöminesi ile kışın bembeyaz manzarasının keyifleri, 365 gün boyunca ayrı ayrı yaşanıyor Atlıtur ‘da.  Kulübümüz uzun zamandır edindiği tecrübelerini siz değerli ziyaretçileri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor .Sakin, nezih ve huzur dolu bir ortamda doğa ile başbaşa İstanbula 30 dk mesafede eğitimli safkan atlara  doğanın ve atların keyfini çıkarın.

Aymir Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ay Holding şirketler grubu ailesi olarak biz deneyimli kadromuz ve 12 yılı aşan tecrübemiz ile ana merkezimiz İstanbul olmak üzere Eğitim, Sağlık, Turizm ve Hizmet sektörlerinde faaliyet göstermekteyiz. Tüm çalışmalarımızı uluslararası standartlarda ve süreklilik göstererek gerçekleştirmekteyiz. Ülkemizde yakaladığımız başarıyı yurt dışında da yakalamak ana hedefimizdir

Ayvansaray Üniversitesi

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi; evrensel ve çağdaş değerleri benimsemiş, bunları yerel değerlerle bütünleştirerek kendi ekolünü yaratacak tarzda ve sürekli gelişimi esas alan bir kalite anlayışıyla çalışmalarını sürdürür. Bilim, sanat ve tasarım arasındaki ilişkiyi yeniden yorumlayarak,  üçünün uyum içerisinde birlikte var olduğu bir eğitim ve öğretim sistemini benimser.

Hayatın içinde, Geleceğin peşinde

Misyonumuz, Bilim, Sanat ve Tasarımın birlikte yorumlandığı kendi ekolüne ve özgün modeline sahip bir öğretim sistemiyle, hayatın içinde ancak geleceğin peşinden koşan, girişimcilik kültürünü benimsemiş, özgüveni yüksek mezunlar yetiştirmek.

Sanat ve Tasarım alanında Mükemmeliyet Merkezi olmak ve tarihi lokasyon ve kültürel mirası birleştirerek üniversite kavramını bilimsel ve toplumsal değerler üzerine oturtmak.

Değerlerimiz
Sahiplenme ve Aidiyet,
Özgün modeller üretmek,
Etik standartları gözetmek,
Öncü teknolojiler kullanmak,
Kültürel mirasa sahip çıkmak,
Geçmişle geleceği birleştirmek,
Birey ve Grup çalışmasının uyumu,
Kalite anlayışı içinde faaliyet göstermek.

Bahçelievler Belediye Spor Kulübü

Gençliğin fizikî ve ruhî gelişimi, hayat kalitesi, her türlü bağımlılıklardan, kötü ve zararlı alışkanlıklardan muhafazası için sporun büyük ehemmiyet arz ettiğine inanan kimseler tarafından 2010 senesinde kurulan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü kısa zamanda ilçenin dış dünyaya açılan en muteber yüzü olmayı başardı.

Spor tesisi bakımından en zengin ilçe olan Bahçelievler’de içinde futbolun olmadığı tam 42 dalda hizmet vermesi bakımından eşine az rastlanan bir kulüp olan BBSK, tamamen alt yapıdan yetiştirdiği sporcularıyla mahalli, milli ve milletlerarası yarışmalarda büyük başarılar kazandı. Spor okulu faaliyetleri ile binlerce çocuğumuzun hayatına dokunan, hayal, hedef ve ahlak sahibi bir neslin inşası için omuz verdiği vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin haklı gurunu yaşayan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü yoluna her geçen gün daha da büyüyerek devam ediyor.

Bahçelievler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü

Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaları tespit etmek, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, ilgili kurumların gençliği ilgilendiren hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliğini sağlamak, spor faaliyetlerinin plan ve program dahilinde ve mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek, gelişmesini ve yaygınlaşmasını teşvik edici tedbirler almak, spor alanında uygulanacak politikaları tespit etmek ve uluslararası kuralların ve talimatların uygulanmasını temin etme faaliyetleri yürütmektedir.
İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz İl Spor Merkezleri kapsamında ilçe spor müdürlüğümüze bağlı tesislerimizde yıl boyunca Atletizm, Çocuk Atletizmi, Güreş, Judo, Karate, Kick-Boks, Futbol, Halk Oyunları, Tenis ve Satranç branşlarında ücretsiz spor okulları düzenlemekteyiz. Çok sayıda gencimiz bu spor okullarından faydalanmaktadır. Ayrıca kadrolu antrenörlerimizin nezaretinde ‘Engelleri Aşıyoruz’ projesi kapsamında Atletizm ve Tenis branşlarında engelli kardeşlerimize ulaşarak onların spor yapmaları sağlanmaktadır. Herkes için spor faaliyetleri kapsamında Yenibosna Stadı’nda sağlık için yürüyüş programları, ayrıca bayanlarımız için antrenör nezaretinde ücretsiz step-aerobik branşında yıl boyunca kurslar düzenlenmektedir. Bahçelievler İlçe Şenlikleri okul sporları müsabakaları kapsamında tüm ortaokul ve liselerin katılımı ile bowling, dart gibi branşlarında yer aldığı toplamda 12 branşta okul spor müsabakalarını gerçekleştirmekteyiz.

Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğü

Bahçelievler Sağlık Müdürlüğü;Adnan Kahveci Bulvarı Kamu Sağlığı Binası yanı No:141 adresinde yaklaşık 100 personeli ile hizmet vermektedir.
    Kurumumuzda;
  • Aile hekimliği hizmetlerinin denetimleri,
  • Okul, hizmet içi ve halk eğitimleri,sağlığın geliştirilme programlarının yürütülmesi,
  • Bulaşıcı hastalıkların kontrolü,
  • Çevre sağlığı hizmetlerinin yürütülmesi ,

Bahçelievler Müftülüğü

Sosyal hayatın vazgeçilmez bir unsuru olan dine dair işlerin yürütülmesi için kurumsal bir hüviyete her hâlükârda ihtiyaç bulunduğu açıktır. Ülkelerde din hizmetlerinin sunumu her ülkenin kendi gelenek ve kültüründen gelen özelliklere göre şekillenmektedir. Türkiye’de din hizmetleri geçmişten günümüze hep bir kamu hizmeti olarak görüle gelmiştir. Osmanlı devleti çoğunluğun dini olan İslam dini ile ilgili işleri olduğu gibi azınlıkların dini işlerini de kamu hizmeti anlayışı içerisinde idare etmiştir.

Bahçeşehir Üniversitesi

“İstanbul’un Kalbinde” sloganına yakışır bir üniversite Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)… Beşiktaş’ta boğazın kenarındaki ana kampüsünde günün erken saatlerinde başlayan ve neredeyse tam gün süren bir hareketlilik var. Üstelik üniversitenin hemen her noktasında bir etkinliğe rastlamanız mümkün.

BAU’nun kapısından girdiğinizde gözünüze ilk çarpan şey üniversitemizdeki yabancı öğrenci sayısının fazlalılığı olacak. Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e, Fransa’dan Güney Kore’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyadan bini aşkın yabancı öğrencimiz okuyor BAU’da. Niçin BAU’yu tercih ettiklerini sorduğunuzda ise yanıtlar aynı: “Merkezi konumu ve uluslararası gücü”. BAU’nun konumu ortada. Uluslararası alandaki çalışmalarını anlamak içinse üniversite kampüsümüzde ya da web sitemizde kısa bir tur yapmanız yeterli olacak.

Bezmialem Üniversitesi

Vizyonumuz

Eğitim ve sağlık hizmetlerinde örnek alınan, bilime yön veren, vakıf kültürünü yaşatan öncü sağlık üniversitesi olmaktır.

Misyonumuz

Modern bilim ve teknolojiyi medeniyet değerlerimiz ışığında kullanarak sağlık profesyonellerini ve bilim insanlarını yenilikçi eğitim modelleriyle yetiştirmek, ürüne ve hizmete dönüşen araştırmalar yapmak, kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmeti sunmak ve toplumun sağlık düzeyini yükseltmektir.​

BİHMEZDER

Bahçelievler İmam-Hatipleri Mezunları Mensupları Bilim, Ar-Ge, Sanat, Sosyal ve Kültürel Değerleri Yaşatma Derneği (BİHMEZDER) Olarak, Mezun Ve Mensuplar Arasında Güçlü Bir İletişim Sağlayıp Verimli Bir Birliktelik Oluşturarak Dini Ve Vicdanı Hür Nesillerin Yetişmesine Vesile Olmayı; Bununla Birlikte Öğrencilerimizin Zihninde İnsana, Düşünceye, Özgürlüğe, Ahlaka Ve Kültürel Mirasa, Saygıya Dayanan Bir Kimlik Anlayışının Yayılmasına Katkıda Bulunmayı Kendisine İlke Edinmiştir.

Bilgi Çağı Kariyer Okulu

Bilgi Çağı Kariyer Okulu olarak;

1- Kripto para, Blockchain, Smart Contract, ICO eğitimleri,

2- Robotik ve 3D Printing Eğitimleri

3-Artirilmis gerceklik kullanilarak Mavi Yakali Yetistirme Kampusu Projesi(Kepçe operatörü, Forklift Operatörü, Vinç Operatörü, Kaynak Operatörü, CNC Operatörü)

4- Horizon 2020, Erasmus+, Kalkınma Ajansı, Tübitak Uygulamalı Proje Yazma eğitimleri ve

5- E-ihracat, B2B ve B2C platformlarda ürün satışı…

Biruni Üniversitesi

Biruni Üniversitesi, 27.02.2014 tarihli, 28926 sayılı resmi gazetede yayımlanan, 20.02.2014 kabul tarihli ve 6525 nolu “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un 13. maddesi uyarınca; 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’na eklenen, Ek Madde 156 kapsamında kurulmuştur.

Tıp, Eczacılık, Astronomi, Matematik, Fizik, Coğrafya ve Tarih başta olmak üzere birçok alanda önemli eserler vererek dünya bilim tarihine “Evrensel Deha” olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El-Biruni’den ilham alarak vakıf üniversiteleri arasında yerini alan  Biruni Üniversitesi, tamamı sağlık alanıyla ilgili 6 Fakülte ve 1 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle akademik faaliyetlerine başlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Davranış Bilimleri Kulübü

Boğaziçi Üniversitesi Davranış Bilimleri Kulübü 2016 yılında Psikoloji topluluğu (BuPsych) ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Komitesinin bir araya gelmesiyle oluşmuş ilk yıllarını yaşayan yeni bir oluşumdur. 2014’ten beri ayrı alanlarda çalışmalarına devam eden BuPsych ve PDR Komitesi, bir araya gelerek daha geniş bir perspektifte psikoloji başta olmak üzere insan ve grup davranışını temel alan bilimleri akademik bir temelden öğrenmeyi ve bu alanlara ilgi duyan insanları bu alanda yetkin kişilerle bir araya getirmeyi amaçlamıştır.
Boğaziçi Üniversitesi Davranış Bilimleri Kulübü ulusal düzeyde Psikoloji Günü adıyla ve Psikolojik Danışma Sempozyumu adıyla iki büyük etkinlik düzenlemektedir. Aynı şekilde okul içerisinde de farklı konularda pek çok etkinlik ile faaliyetlerine devam etmektedir.

British Time

1998 yılından beri İngilizce eğitiminde 19 yıldır kesintisiz hizmet veren BRITISH TIME; İstanbul (BAKIRKÖY, KADIKÖY, TAKSİM ve MECİDİYEKÖY), Diyarbakır ve Sivas’ta 7 şubesiyle bu hizmet vermeye devam ediyor. Oluşan yoğun talebe cevap verebilmek için yatırımlarını sürdüren ve aynı dönemde binlerce öğrenci kapasitesine ulaşan kampüslerimizde eğitim vermeye devam etmekteyiz

Eğitim kurumumuz ileri teknolojik ürünler kullanarak en mükemmeli gerçekleştirmek anlayışındadır. Çalıştığı her konuda sürekli lider olma hedefiyle, çalışanına ve işine verdiği değerle, dinamik kurumsal kimlik yapısını geliştirerek, tüm çalışmalarını, yüksek kalite standartlarında gerçekleştirmiş ve ISO 9001:2008 ile de belgelemiştir. Eğitim kurumumuz; kurulduğu günden bu yana İngilizce eğitim metodolojisi ve mezun ettiği öğrencileri itibariyle hızla gelişerek alanında sektörel lider konumuna gelmiştir.

 

Büyük Anadolu Sürücü Kursu

Kurucu Müdürümüz Fuat Kutlu tarafından Kutlu Bilgi Eğitim Kurumları Turizm Taşımacılık İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ne bağlı olarak 2003 yılında kurulmuştur. İstanbul Avrupa yakasında başarılı ve tercih edilen sürücü kursumuzun ilk şubesi Fatih’te açılmıştır. Kısa sürede kaliteli eğitimi ve güler yüzlü hizmeti ile çeşitli ilçelerde hizmet alanını genişletmiştir. İkinci şubesini Aksaray’da açan kursumuz Şirinevler, Avcılar, Bağcılar, Beylikdüzü, Fatih, Gaziosmanpaşa, Levent, Sefaköy, Zeytinburnu, Esenyurt, Esenler, Avcılar2 , Bizimkent, Kadıköy ilçeleri ile şube sayısını onbeş’e çıkarmıştır.

ÇADEM Psikoloji

2013’ te özel eğitim ve psikolojik danışmanlık alanlarında 10 yıla yakın bir süredir çok sayıda kişi ve kuruma hizmet vermiş olan psikoterapist Özkan Kenarlı ve Özel Eğitim Uzmanı Fatih Çabuk tarafından kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren bilimselliği, kaliteyi, sevgiyi ve güveni temel değerler olarak benimseyen ÇADEM PSİKOLOJİ, doğumdan yaşlılığa, çocuk, ergen, yetişkin, anne, baba, bireylerin karşılaştığı, zorlandığı veya çözemediği kişisel, ailesel, eğitsel, psikolojik konular ve kurumsal Danışmanlık alanında, uzmanlığı, kalitesi hizmetleriyle fark yaratan öncü bir kuruluştur.

Depo Dans

Depo Dans Cafe, 2008 yılında, Latin Dansları eğitmeni ve koreograf Kutsal Zeren tarafından kurulmuştur. Dans etmek isteyen herkesin ilgilendiği dansları öğrenilebileceği bir ortam yaratmak amacıyla çalışmalarını hızla yürütmektedir. İstanbul Avrupa yakasının dört bir yanında öğrencilerini dansla buluşturan Depo Dans Cafe 2014 yılı Mart ayında Bakırköy’e sanat alanında büyük katkıları olan Bakırköy Sanat Merkezi’yle (BSM) güçlerini birletirerek BSM Depo Dans Bakırköy şubesini açmıştır.

Dialogue İngilizce ve Almanca Yabancı Dil Okulları

Eğitimde kaliteli hizmet sunma ve farklılık oluşturma amacıyla İstanbul’da eğitim hayatımıza başladığımız 1999 yılından bu yana öğrenci, öğretmen ve idari kadro arasındaki sürekli iletişim sayesinde İngilizce kursları arasında saygın bir yer edinmeyi başardık. Alanında Uzman Türk ve Yabancı öğretmenlerle, sizi anlayabilen ve sizi doğru şekilde yönlendiren dürüst bir kurum olmayı ana felsefemiz olarak benimsedik. Eğitim hayatımıza başladığımız günden bu yana eğitim sunduğumuz binlerce bireysel ve kurumsal öğrencimiz en güvenilir tanıtım kaynağımızı oluşturmaktadır.

Dilaver Turizm

DİLAVER TURİZM LTD. ŞTİ. kurulduğu 1993 tarihinden bugüne personel ve öğrenci taşımacılığı hizmetini yapmaktadır. 22 yıldan bugüne birçok yeniliklere öncülük etmek ve değişimlerin uygulayıcısı olmak için yola devam etmektedir.

Disleksi Öğrenim Güçlüğü Derneği

Derneğimiz 2013 yılında 06-112-073 Kütük Numarası ile Ankara İl Dernekler Müdürlüğüne bağlı olarak kurulmuştur.

Aile odaklı kurulmuş olan derneğimiz; farkındalık ve hak savunuculuğu anlamında 2 kulvarda tamamen ücretsiz hizmet vermekte, sadece Üniversiteler ve Kamu kurumları ile çalışmalar yapmaktadır.

2013 yılında Gazi Üniversitesi ve Odtü ile ülkemizin Disleksi alanında ilk saha çalışması olan “Disleksili bireyin profil tanımı ve eğitim ihtiyaçları analizini” yaparak bir kitapçık halinde tüm paydaşlara dağıttık.

1 yıl sonra Yine Ankara Kalkınma Ajansının fonladığı Gazi Üniversitesi ortaklığında Disleksili bireyler için yaptığımız “Rehabilitasyon merkezlerinin verimliliği ve ailelerin beklentileri” adlı ikinci saha çalışmasını tamamladık.  2014 yılında da Disleksinin ilk ve tek Şura’sını gerçekleştirdik.

Türkiye Disleksili Çocuklar Vakfı

Derneğimiz 2013 yılında 06-112-073 Kütük Numarası ile Ankara İl Dernekler Müdürlüğüne bağlı olarak kurulmuştur.

Aile odaklı kurulmuş olan derneğimiz; farkındalık ve hak savunuculuğu anlamında 2 kulvarda tamamen ücretsiz hizmet vermekte, sadece Üniversiteler ve Kamu kurumları ile çalışmalar yapmaktadır.

2013 yılında Gazi Üniversitesi ve Odtü ile ülkemizin Disleksi alanında ilk saha çalışması olan “Disleksili bireyin profil tanımı ve eğitim ihtiyaçları analizini” yaparak bir kitapçık halinde tüm paydaşlara dağıttık.

1 yıl sonra Yine Ankara Kalkınma Ajansının fonladığı Gazi Üniversitesi ortaklığında Disleksili bireyler için yaptığımız “Rehabilitasyon merkezlerinin verimliliği ve ailelerin beklentileri” adlı ikinci saha çalışmasını tamamladık.  2014 yılında da Disleksinin ilk ve tek Şura’sını gerçekleştirdik.

Dişhane

Kurumumuz, genç ve dinamik bir ruh ile diş hekimliğinde en iyiyi arayan, araştırmacı, bilgili, diş hekimliğinde çağdaş bir tedavi anlayışının hakim olması gerektiğine inanan ve bunları uygulayan bir kuruluştur.

Akademik kadromuzla diş hekimliğinin tüm branşlarında son teknoloji ve bilimsel veriler kullanılarak kaliteli, profesyonel hizmet anlayışı temel prensibimizdir. Yüksek tedavi standartlarını ilke edinip başarıyla uygulayan, hastalarımızın tüm ağız ve diş sağlığı gereksinimlerini karşılayan merkezlerimiz bu özellikleri ile referans gösterilmektedir.

Hizmet kalitemizin sürekliliği ve kurumsal hedeflerimizi devam ettirirken, bize güvenerek sağlıklarını emanet eden hastalarımızla ilişkilerimizi en sıcak halleriyle korumaya özen göstermekteyiz. Bizim için ‘güven’ ve ‘insan’ faktörleri başarıya ulaşmada temel prensiplerin başında gelir.

Tüm merkezlerimiz ve polikliniklerimizde kalite yönetimi, hasta hakları, hijyen ve sterilizasyon konularında üst düzeyde hizmet vermekteyiz.

Diyetisyen Merve Can Tezel

Ben Diyetisyen Merve Can Tezel. 2013 yılında Sakarya Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul  Gelişim Üniversitesi’nde lisans eğitimime başladım. 4 yıllık Beslenme ve Diyetetik bölümü eğitimim sırasında Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi, Başakşehir Tıp Merkezi, Ortomedica Hastanesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi gibi hastanelerde staj yapma imkanı buldum. Öğrencilik hayatım boyunca Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu, Sporcu Beslenmesi, Kronik Hastalıklarda Beslenme, Çölyak Hastalığında Beslenme ve daha birçok çeşitli alanda kurs ve seminere katıldım. “Üniversite öğrencilerinde Ortoreksiya Nervoza (Sağlıklı Yeme Takıntısı) sıklığının araştırılması’’ isimli tezimi tamamladıktan sonra 2017 yılında diyetisyen ünvanını alarak lisansımı tamamladım. Şuanda Bahçelievler İzzettin Çalışlar Caddesi üzerinde bulunan ofisimde hizmet vermekteyim. Aynı zamanda YeniSakarya Gazetesi’nde sağlıklı beslenme köşe yazarıyım. Yazılarıma aşağıdaki linkten de ulaşabilirsin. Ofisimde danışanlarıma verdiğim hizmetler;
-Kilo Verme
-Kilo Alma
-Kilo Kontrolü
-Kronik Hastalıklarda Beslenme
-Hamilelik ve Emziklilikte Beslenme
-Sporcu Beslenmesi
-Çocukluk Çağında Beslenme
-Yaşlılık Döneminde Beslenme
-Yeme Bozukluklarında Beslenme
-Online Diyet Hizmeti
Facebook : Diyetisyen Merve Can
İnstagram : @dytmervecantezel
Telefon : 05445716524
YeniSakarya Gazetesi Köşe Yazılarım : https://www.yenisakarya.com/68-merve-can-makaleleri.html
Adres : Bahçelievler Mahallesi İzzettin Çalışlar Caddesi No: 7/7 Bahçelievler/ İSTANBUL

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Gelişmiş altyapısı, nitelikli öğretim kadrosu, dünyanın 106 ülkesinden gelen 20,000 öğrencisi, 35 ülkeden 1,100’ün üzerinde öğretim elemanı, İngilizce eğitim veren programları, ikinci ve üçüncü bir yabancı dil öğrenme olanağı, öğrenci değişim programları, zengin spor, sosyal ve kültürel etkinlik olanaklarına sahip uluslararası akreditasyonları, uluslararası öğretim ortamı ve dünyanın her yerinde geçerli diplomasıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi, öğrencilerini yaratıcı, girişimci, küresel düzeyde rekabete hazır gençler olarak yetiştirmekte ve onları uluslararası kariyer için eğitmektedir.

Doğuş Üniversitesi

Doğuş markası, eğitime adanmış yarım asra yaklaşan bir anlam ifade etmektedir. Doğuş Üniversitesi eğitimde ilklerin sahibi, yeniliklerin öncüsü olarak, geçmişinden aldığı güçle geleceği yetiştirmektedir.

1995’te kurulan Doğuş Eğitim Vakfı’nın başarılı çalışmaları ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen 09 Temmuz 1997 tarih ve 4281 Sayılı Kanun ile açılan Doğuş Üniversitesi, kamu tüzel kişiliğine sahip önceliği kar amacı olmayan bir vakıf üniversitesidir.

Down Sendrom ve Zihin Engelliler Eğitim ve Koruma Derneği – DOSTEV

Dernek çatısı altında hayata geçireceğimiz projelerle ailesine ve ülkesine yük olarak algılanan Down Sendromlu ve zihin engelli bireylerin topluma ve sosyal yaşama katkı sağlayan, uyum gösteren ve alacağı eğitimlerle yeteneklerini keşfedip kendine yetebilen, başkalarına olan bağımlılığı en aza indirgenmiş bireyler olmasını sağlayacağız. Onlara daha kaliteli bir yaşam sunmak için sadece devlet kurumlarının vereceği sınırlı desteklerle yetinmeyip, toplumun duyarlılığını da harekete geçirmeliyiz.

Onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Ne yazık ki günümüzde Down Sendromlu ve zihin engelli bireyler toplumda oluşan önyargılar sonucu sosyal dışlanma ile karşı karşıya kalmaktadır. Eğitim çağında normal çocuklar gibi sosyal hayata katılamamak, normal eğitim veren okullara kabul edilememek, kabul edilen okullarda da diğer ailelerin bilinçsizce kendi çocukları ile aynı sınıfta okumalarına karşı çıkılmasıyla karşılaşılmaktadır. “DOSTEV” çatısı altında Down Sendromlu ve zihin engelli bireylere yönelik normal bireylerle birlikte karma eğitim veren sanat akademisinde eğitim verilerek onların topluma yararlı, çalışma hayatında ve üretim içerisinde olan bireyler olarak yer almasını hedefledik. Onlara acımadan sadece sevgi dolu bir bakış, bir dokunuş, bir destekle hayatlarını değiştirebilir, gelecekleri için bir umut ışığı olabilirsiniz.

Engelsiz Kariyer

Engelsiz Kariyer; engellilerin iş dünyasında daha vasıflı bireyler olmasında öncülük edecek, bilgi, haber gibi istihdam ve kariyer hakkında zengin içerikli bilgi vererek rehberlik eden, işgücü piyasasında iş arayan engellilerle, engelli işçi arayan işverenlerin online internet ortamında buluştukları Türkiye’nin ilk Engelliler Kariyer ve İnsan Kaynakları portalıdır. İş arayan engelliler ve engelliler sektöründe çalışanlar Engelsizkariyer.com’da oluşturdukları özgeçmişleri (Cv) ile istihdam ve kariyerlerini profesyonel olarak yönetme şansı elde ederler.

English Time

EnglishTime küresel ortamdaki bilgiye ulaşmak isteyen birey ve şirketlerin gelişimine kaliteli
İngilizce eğitimi vererek katkıda bulunmak amacıyla 1997 yılında kurulmuş Türkiye’nin en büyük
ve en kaliteli dil okuludur.
Türkiye, genelinde İngilizce dil eğitimi alanındaki faaliyetlerini başarı ile yürüten EnglishTime
200.000 ‘i geçen mezun öğrencisinin yanı sıra mevcut durumda okuyan 26.000’in üzerinde
öğrencisine de eğitim vermektedir
İstanbul’un çeşitli semtlerinde bulunan 16 şubemizin yanı sıra Anadolu’da Ankara, Antalya,
Bursa, Çorlu, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İzmir, İzmit, Konya, Sakarya, Samsun,
Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van olmak üzere 36 şube ile hizmet vermektedir.
Yurtdışında faaliyet gösteren ilk Türk sermayeli dil okulu olma özelliğine sahip olan EnglishTime
‘ın Berlin şubesi bulunmaktadır.

Eurodesk Türkiye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlerin Avrupa Fırsatlarından daha fazla faydalanabilmesi için Avrupa Birliği Bakanlığı çatısı altında bulunan Ulusal Ajans ile bazı anlaşmalar imzalamıştır. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulusal Ajans ile Eurodesk ve AGH için akredite kuruluş olmuştur. Yapılan antlaşmalarla sizlerin Avrupa fırsatlarına ulaşımı daha fazla kolaylaşmıştır. Bu kapsamda verdiğimiz hizmetler;

Eurodesk Temas Noktaları, AB Bakanlığı (Ulusal Ajans) tarafından, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır. Bizler bu ağ sayesin de Erasmus+ kapsamında sizlere sunulan tüm hibe programlarını sizlere ulaştırma imkânına sahibiz.

Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri

1990 yılından bu yana Victorinox, Victorinox Swiss Army, Maglite, Buck Knives ve Celestron gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye Distribütörlüğünü yapan Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. olark daima kaliteyi ve beraberinde müşteri memnuniyetini esas almaktayız. Vizyonumuzun göstergesi olarak sektörlerinde lider markaları bünyemizde bulundurup, müşterilerimizin yüksek beklentilerine sunarak, düşüncelerimizi her zaman somut adımlarla göstermeye çalışıyoruz. Geçen 23 yıl içerisinde saat, hobi, hediyelik ve mutfak grupları ürünlerinin ağırlıkta olduğu 350′ nin üzerinde bayi satış ağı ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi

Vizyonumuz ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar ışığında sağlam ve yenilikçi, bilgiye açık, özgürlükçü, uluslararası akademik bir kurum olmaktır.

Misyonumuz insan, toplum ve din bilimleri ile sanat, eğitim ve teknoloji alanlarında ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma yapmak, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, geleneksel değerleri çağdaş bilgi ile sentezlemiş, nitelikli ve girişimci bireyler yetiştirmek, medeniyet değerlerimiz ışığında bilim dünyasına özgün katkılar sağlamaktır.

Gıda Dedektifi

Gıda Dedektifi projesi Mart 2016’da Instagram üzerinden yayına başlayan bir sosyal
projedir. Gıda Dedektifi hesabı üzerinden 6 ayı geçen süreçte 500’den fazla gönderide
yüzlerce paketli ürünün detaylı incelemesi ve gıdalarda bulunan maddelerin araştırması
yapılmıştır. Bunun yanısıra Sağlıklı yaşama dair birçok konuya dikkat çekilmektedir. Bir
anne-baba farkındalığı ve tüketici olarak dikkatimizi çeken hususlar, bugüne kadar
söylenmemiş haliyle hesabımızda dile getirilmektedir. Başta Şekeri ve Glikoz-fruktoz
şurubunu hayatımızdan çıkartarak, şekere olan bağımlılıktan kurtulmak, Yüksek
Karbonhidrat alımına bağlı Obezite ve Diyabet gibi rahatsızlıkların azaltılmasını sağlamak,
Lifli gıdaları tercih ederek sağlıklı tüketimleri teşvik etmek, meyve ve sebze gibi doğal
gıdalarda bulunan besin değelerine dikkat çekmek üzere #NeredenBuEnerji ,
#AslındaKaçGram, #AslındaNeYiyoruz, #NeYemelisin gibi farklı etiketlerle yayınlar
yapılmaktadır. Gıda Dedektifi projesi 7. Ayını doldururken, haftalık 3 milyonu aşkın
gösterim ve 130.000’den fazla takipçisiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen sosyal medya
hesabı olarak dikkat çekmektedir.
Önümüzdeki dönemde sosyal medyada anlatılan konuların keyifli ve eğlenceli bir
derlemesi 1 saatlik bir sunum ile Gıda Dedektifi proje yürütücüleri tarafından Okullara
gidilmek suretiyle genç öğrencilerle paylaşılacaktır. Bu proje kapsamında ilk aşamada 30
farklı okulda gösterimler yapılması ve öğrencilerle buluşulması planlanmaktadır. Gıda
Dedektifi Projesi ilk kez Bahçelievler’de düzenlenecek Eğitim ve Kariyer Günleri’nde
takipçileriyle bir araya gelmek için gün saymaktadır.

HAKE Hızlı Adımlarla Kariyer Eğitimi

Hızlı Adımlarla Kariyer Eğitimi (HAKE), Eğitim Danışmanı Uzman Türkolog Sayın Kezban KÜÇÜK’ün hızlı okuma alanındaki 16 yıllık akademik çalışmaları, kitapları ve programlarını referans almaktadır.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMLERİ başta olmak üzere, kurumumuzca programlanmış, kısa adı DOKY olan, Profesyonel Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma eğitimleri, Drama Yöntemiyle Değerler Eğitimi gibi özel ve seçkin eğitimler vermekteyiz.

INTCAS

INTCAS, öğrencilerin yurtdışında öğrenim görmelerine ve kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olan küresel bir teknoloji platformu ve altyapı sağlayıcısıdır. Sadece öğrencinin çıkarları doğrultusunda çalışır ve teknoloji, destek merkezlerimiz ve ortaklığımızla öğrencilerimizin hedeflerine ulaşırız.

INTCAS’ın Londra’daki Genel Müdürlüğü var ve Ekim 2018’de İstanbul’daki Öğrenci Destek Merkezi’ni açtı. Bu nedenle Türkiye’deki gençler adına çalışmaya kararlıyız.

International Awareness Academy

International Awareness Academy ‘Harekete geç, potansiyelini keşfet’ sloganı ile yola çıkarak, kişisel gelişimin bireylerin hayatında çok önemli bir rol oynadığının farkındalığını oluşturuyor ve bu farkındalık ile birlikte hedefledikleri kariyer için gerekli olan eğitimleri bireylere sunuyor, bununla birlikte hemen hemen her üniversitede bulunan IAA takımları ve sahip olduğu geniş network ağı ile öğrencileri firmalar ile buluşturuyor.

Eğitim veren tüm kurum ve kuruluşlara ev sahipliği yaparak,  satış ve pazarlamalarını gerçekleştiriyor.

İngilizce Kültür Yabancı Dil Kursları

İngiliz Kültür® Yabancı Dil Kursları ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olmuştur. 2006 yılından itibaren marka tescilini alarak Türkiye çapında temsilcilikler vermeye başlamıştır.

İngiliz Kültür® Yabancı Dil Kurslar, Yabancı Dil Eğitiminde köklü birikimini modern eğitim yöntemleriyle sürekli yenileyen çağdaş bir eğitim kurumudur. Yabancı dil eğitimini Türkiye´deki her okulunda belli bir standart içinde sürdüren ulusal bir markadır.

İSMEK

İSMEK, 1996 yılında, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN
döneminde bir sosyal doku projesi olarak faaliyetlerine başlamıştır.
İlk yıl 3 merkezde, 3 branşta, 141 öğrenci ile başlayan eğitimler, 2018-2019 eğitim dönemi itibariyle
İstanbul’un 39 ilçesinde, 242 merkezde, 752 program, 307 branşta, 2 milyon 600 bini aşkın öğrenciye
ulaşmıştır.
Bu haliyle birçok üniversitenin öğrenci sayısından daha fazla sayıda öğrenciye sahip olan İSMEK, gerek
kursların ve katılımcıların sayısı, gerekse eğitim branşlarının çeşitliliği ve bu eğitimler sonunda ortaya
konan kaliteli ürünlerle adeta Türkiye’nin en büyük “Halk Üniversitesi” haline gelmiştir. Bugün İSMEK,
ülkemizde olduğu kadar bütün dünyada da model olarak kabul edilen bir kurum konumundadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi

​​​“Aydınlık Bir Geleceğe” sloganıyla yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi’nin​, mezun öğrencilerine iş hayatının en parlak noktalarında rastlamak hiç şaşırtıcı değil. İstanbul Aydın Üniversitesi ülkemizde ve dünyada yaptık​ları bilimsel çalışmalarla ün kazanmış deneyimli akademik kadrosu, İstanbul’un merkezinde yer alan yerleşkeleriyle, tam bir şehir ve kampüs üniversitesidir.
Kampüse adımınızı attığınızda dikkatinizi çeken ilk şey canlılık olacaktır. Günün her saati bir etkinlikle karşılaşabileceğiniz İstanbul Aydın Üniversitesi’nde sürekli bir enerji ve hareketlilik hakimdir. Genç ve dinamik bir üniversite için bir çok başarıya imza atan İAÜ, öğrencilerine ve mezunlarına sunduğu ücretsiz kariyer planlaması ile öğrencilerini hayallerindeki mesleğe hazırlamaktadır. Teorik eğitimin yanında pratik eğitimin de önemini bilen bir anlayışla hareket eden İAÜ’de gezerken kendinizi çekilen bir kısa filmin başrolünde, yapılan bir araştırmanın içinde ya da söylenen bir şarkıya eşlik ederken bulabilirsiniz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1996 yılında, Türkiye’de üniversite yaşamında yeni bir soluk getirmek amacıyla kuruldu. Bilimin temel amacının bireyin mutluluğu olduğu inancıyla yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi kurucuları, birbirinden farklı düşünce, inanç ve hayat biçimlerinin hoşgörü içerisinde yan yana yaşadığı, evrensel değerlerle donanmış kültürel ve bilimsel bir ortam oluşturdu. Öğretim dili İngilizce olan üniversite, gerek topluma değer katan, öğrencilerine “gerçek” bir üniversite deneyimi yaşatan akademik ortamı ve kadrosuyla, gerekse üniversite eğitimine kazandırdığı yeniliklerle Türkiye’deki üniversiteler arasında öncü ve yenilikçi bir rol üstlendi ve tüm dünyada tanınan bir eğitim kurumu haline geldi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğrenciler, özgür düşünen, sorgulayan, sorumluluk alan, yoğun çalışan ve bunu keyif alarak yapan bireyler olmanın hazzını yaşamaktadırlar. Ne istediğini bilen, kültürel altyapısı kuvvetli ve daha okurken mesleki beceriler edinmiş mezunlar olarak iş dünyasına katılan İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, iş dünyasının aranan profesyonelleri olarak kariyerlerine adım atmaktadırlar.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü

Toplum Destekli Polislik; suçlara karşı halkın bilgilendirilmesini sağlayan, suç oluşmadan önce suçu oluşturan nedenleri araştırarak önlemeye yönelik çalışmalar yapan, suçla mücadelede toplumun tüm kesimlerinin katılımı ile ortak çalışmalar yürüten ve olumsuz faktörlerin belirlenmesi ve giderilmesine yönelik, ilgili kişi kurum ve kuruluşlarla iş birliği sağlayarak çalışmalar yapan Emniyet Birimidir.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi; T.C. Anayasası, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, Yeşilköy 2001 Eğitim, Kültür, Sağlık  Vakfı tarafından 18.06.2013 tarihinde, 28681 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan  6492 sayılı kanun ile kurulan; Anayasamızın temel ilke ve değerlerine bağlı, katılımcı, yaratıcı, girişimci kişiler yetiştirmeyi amaçlayan bir yükseköğretim kurumudur.

Üniversitemiz, 2013 – 2014 eğitim ve öğretim yılı güz döneminde  6 bölüm ve 8 programa ek yerleştirme sistemi ile 296 öğrenci alarak eğitime hayatına başlamıştır.

Üniversitemizde 4 Fakülte, 2 Yüksekokulu, 2 Meslek Yüksek Okulu ve 3 Enstitü bulunmaktadır.

İstanbul Kent Üniversitesi

Eğitim, sağlık ve kültür alanında topluma hizmet sunarak gelişmesine hizmet etmek, çağdaş, verimli ve etkili eğitim hizmetlerini gençlerle buluşturarak onları uluslararası standartlarda yüksek teknoloji, ileri teknik ve güncel bilimsel gelişmelerle tanıştırmak amacıyla kurduğumuz Engelsiz Eğitim Vakfı (ENEV) tarafından, Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayabilmek amacıyla İstanbul’un tam merkezinde, çevresiyle olduğu kadar kendi içinde de eşsiz uyumu yakalayan İstanbul Kent Üniversitesi açılmıştır.

İstanbul Kültür Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi, yurdumuzun en eski özel öğretim kurumlarından biri olan ve 57 yıllık deneyimi ile parlak bir geçmişe sahip Kültür Koleji Vakfı (KEV) tarafından 1997 yılında kurulmuştur.

‘’Öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı,

Yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin,

Hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil,

Ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için,

Yaşamak yanı ağır bastığından.’’

Nazım Hikmet

İstanbul Rumeli Üniversitesi

İstanbul Rumeli Üniversitesi, 23 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı gençler yetiştirmeyi hedefleyen, bir yüksek eğitim kurumu ve mükemmeliyet merkezi olma amacını taşımaktadır.

Ülkeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak bir yüksek eğitim ortamı yaratmayı hedefleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi, özellikle sağlık ve yaşam bilimleri alanında disiplinlerarası bir anlayış ve bütüncül yaklaşıma odaklanarak, Türkiye’de yaşam kalitesinde olumlu farklılık oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçla alanında uzman, deneyimli akademik kadrosuyla özel sektör ve devlet kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde; başta tıbbi bilimler olmak üzere tüm disiplinlerde evrensel düzeyde eğitim vermektedir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin misyonu; yenilikçi odaklı ve teknoloji üreten bilimsel çalışmalar yaparak üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek ülkenin ekonomik kalkınmasına ve refahına katkıda bulunmak uluslararası hareketliliğe ve uygulamaya yönelik eğitim programları geliştirmek, sosyal sorumluluk anlayışıyla bulunduğu bölge ve ülke sorunlarına çözüm üretmek alanında uzman, etik değerlere sahip girişimci öğrenciler yetiştirmek, yaşam boyu eğitim felsefesiyle insan gücü kalitesinin yükseltilmesine ve toplumsal gelişime katkıda bulunmak.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

İlim Yayma Vakfı tarafından kurulan İZÜ, %100, %75, %50 burslu kontenjanları başarıya burs sözü veriyor. %100 doluluk oranıyla vakıf üniversiteleri arasında önde olan İZÜ, 74 ülkeden 1000’den fazla uluslararası öğrencisi, lisansüstü programları ve %30’u aşan lisansüstü öğrenci oranıyla uluslararası bir araştırma üniversitesi. İZÜ’nün, dünyanın iyi üniversitelerinde doktorasını tamamlayan akademik kadrosu bilimsel çalışmalarıyla dünya literatürüne katkı sağlıyor. Nitelikli kadrosunu her geçen gün daha da güçlendiren İZÜ, öğrencilerine kaliteli bir eğitim vadediyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde, 6 fakülte (İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Hukuk, İletişim, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 4 enstitü (Dış Ticaret, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Finans Enstitüsü) ile 19 adet araştırma ve uygulama merkezi yer almaktadır. Üniversitemiz, 73 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim hayatına 8 bin öğrencisi ve 300’ü aşkın akademisyeni ile devam etmektedir. Üniversitemiz kadrosunda olup bürokraside, siyasette, iş dünyasında, meslek ve sivil toplum kuruluşlarında görev üstlenmiş öğretim üyelerimiz bulunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Topluluğu olarak 1995’te faaliyetlere başladık. 2003 yılından bu yanaysa Psikoloji Kulübü adı altında etkinliklerimizi sürdürüyoruz.

Toplamda 5 alt takım, 15 kişilik bir yönetim kadrosu ve 100’ü aşkın üyeye sahibiz. İstanbul Üniversitesi’nde ve diğer üniversitelerde okuyan psikoloji öğrencileri başta olmak üzere tüm ilgililerin; psikoloji bilimiyle ilgili gelişmeleri takip etmelerine, bu alandaki bilgi birikimlerini artırmalarına ve bilgi paylaşımında bulunmalarına imkan sağlayacak sosyal ortamlar yaratmayı hedefliyoruz.

İstinye Üniversitesi

İstinye Üniversitesi, “Liv Hospital”, “Medical Park ” ve “VM Medical Park” olmak üzere üç ayrı hastane markasını tek çatı altında buluşturan MLPCare Grubu’nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kurulmuştur.

Kendisini fark yaratacak eğitim ve araştırmaya adamış başarılı akademik kadrosu ile İstinye Üniversitesi, öğrencilerine var olan bilgiyi aktararak kendi alanlarında güçlü bir donanım sağlarken, eğitim ve araştırma performansı ile yeni bilgi üretilmesine katkıda bulunarak Türkiye’nin ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer almayı hedeflemektedir.

İŞKUR

 

Tarihçe

Ülkemizde kamu istihdam hizmetlerine ilişkin ilk yasal düzenleme, ilk iş yasamız olan 1936 tarihli 3008 sayılı İş Kanunudur. Söz konusu Kanun iş ve işçi bulma aracılığı yapan özel büroların yasaklanmasını ve bu hizmetin kamu tekelinde yapılmasını sağlayacak İş ve İşçi Bulma Kurumunun üç yıl içinde kurulmasını

Devamı için tıklayın…

İşler Yayın Grubu

İşler Kitabevleri 1989 yılında Ankara’da tüccar bir ailede yetişmiş iki kardeş tarafından kuruldu. Türkiye geneli 2000’den fazla kitapçı ve kırtasiyecinin toptan ders kitabı ve kaynak kitabı ihtiyacını karşılamaya başladı. Devlet, ders kitaplarını ücretsiz vermeye başlayınca sadece yardımcı kaynaklara odaklandı.

Müşteri memnuniyetine, sıcak ilgiye, piyasada bulunan tüm ürünleri bulundurmasıyla ilgi odağı haline geldi. Şartsız iade garantisi sunan İşler Kitabevleri sınavlara hazırlanan öğrencilerin ilk başvurduğu merkeze dönüştü.

Müşterilerine farklılıkları yaşatmak amacıyla özverili çalışanları sayesinde tüm şehirlerde şubeleşmeye yöneldi. Zincir kurumların gelişmesine paralel olarak aynı zamanda perakende zincirine yöneldi. Şu an Ankara’da Sınav Kitaplarına yönelik Toptan merkezi, Yayın grubu , internet satış mağazası ve Türkiye genelinde 60 perakende şubesiyle herkese kazandırmaya devam ediyor.

İtfaiye

Misyonumuz,

– Her türlü itfai olaya, uluslar arası standartların öngördüğü sürede, etkin müdahale etmek.

– İtfai olaylara etkin müdahale edecek nitelikte eğitimli ve tecrübeli itfaiyecileri yetiştirmek.

– Afetlerde oluşabilecek maddi zarar ve can kayıplarını en az düzeyde tutmak için Yangın Önlem ve bilinçlendirme faaliyetlerini gerçekleştirmek.

– Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin uluslar arası kabul edilmiş standartlarda sunulmasını sağlamak suretiyle

– İstanbul halkının hizmetinde olmaktır.

Kafe Baykuş

TÜRKİYE’NİN İLK SOKAK KÜTÜPHANE TEMALI KAFESİ “KAFE BAYKUŞ”

Okuma alışkanlığı, hangi alanda olursa olsun gelişimimizin hızlanması açısından atılması gereken ilk adımdır. Bu alışkanlığın kazanılması, bireyin kendi çabasıyla mümkün olabileceği gibi; sosyal ve kültürel ortamların artması ve kitap okuma alışkanlığını destekleyen mekânların çoğalmasıyla da doğrudan ilişkilidir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok kurum ve kuruluş sokak kütüphaneleriyle ilgili farklı projeler geliştirmiştir. Sosyal sorumluluk projelerinin en önemli noktası sürdürülebilirliktir. Bir projenin sürdürülebilir olması ise; bireylerin bu tür sosyal sorumluluk projelerine kişisel katkıları ve ilgileriyle mümkündür. Kafe Baykuş Sokak Kütüphanesi, bireysel çaba ve sorumluluk duygusunun ürünüdür. Bakırköy İncirli’de işlek olmayan bir mahalle arasında kurulmuş olan “Kafe Baykuş”  birçoklarına göre olmayacak bir hayalin ürünüydü. Bu dezavantaj gibi görünen olguyu avantaja çevirecek bir çalışma gerekliydi. Yani çoğu kişinin uğrak yeri olmayan bu şirin mahalleyi okumayı seven, sessiz ve sakin ortam arayan, yeni bir şeyler geliştirmeye çalışan herkes için, aradığı mekânı kendisine sunmayı hedefleyen bir çalışma gerçekleştirdik. Bu anlamda sokak kütüphanesi projesi kafemizin bahçesinde bizimle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edecek, sürdürülebilirliği yüksek bir projedir.

Kızılay

MİSYONUMUZ

“Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak.”

VİZYONUMUZ

“Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak.”

Limit Yayınları

Limit Yayın Grubu olarak yıllar önce çıktığımız bu yayıncılık serüvenine sadece birkaç kitapla başlangıç yapmıştık. Sınavlara hazırlanan veya okuldaki derslerinde başarılı olmak isteyen öğrencilerimizi, bu öğrencilerin başarısı için çırpınan çok değerli öğretmen arkadaşlarımızı ve de yayıncılık piyasasını EL KİTABI kavramıyla tanıştırdık.

Zaman içerisinde yayınlarımızın gerek nitelik, gerek nicelik olarak yüksek kalitesi ülkemizin dört bir tarafındaki öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımız tarafından yüksek beğeni ve takdir topladı. Bu beğeni ve takdirlerin bizlere verdiği büyük teşvikle yayın çeşitliliğimizi artırarak içinde; EL KİTAPLARI, SORU BANKALARI, TYT DENEME SINAVI KİTAPLARI, AYT DENEME SINAVI KİTAPLARI, KURUMSAL DENEME SINAVLARI, İLKÖĞRETİM KİTAPLARI ve KURUMSAL YAYINLARIN da bulunduğu ürünlerimizi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Bundan önce yayımlanan kitaplarımızda sizlere mahcup olmadığımız gibi inşallah bundan sonraki ürünlerimizde de sizlere mahcup olmadan daha zengin yayın çeşitliliğiyle karşınızda olmak niyetindeyiz.

 

Instagram hesabımız: www.instagram.com/limityayinlari/

Mavi İlmek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Mavi İlmek çocuklarımızın daha doğru eğitimleri doğru eğitmenler ile alabilmesi için kurulmuş Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’dir. Kendine ait 5 katlı binasında her odası özel eğitim ihtiyacına uygun olarak dizayn edilmiştir.

Bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, fizik tedavi salonları, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi ve aile danışmanlığı birimi,uygulama evi ve lavaboları, tiyatro ve konferans salonu, öğretmen odaları ve 100 m2 spor salonu mevcuttur.

Mk Travel Agency

MK Seyahat Acentesi, Türkiye genelinde turlar için hızla büyüyen talebi karşılamak için İstanbul’da yeni kurulmuş bir seyahat firmasıdır.

MK Travel, konaklama sektöründe geniş deneyime sahip olup ziyaretçilerin isteklerini karşılamak için benzersiz tur programları sunan yenilikçi bir firma olmanın övüncünü duyar.

MK Travel ayrıca medikal turizmi, turistik geziler, Türkiye içindeki dini ve arkeolojik geziler gibi özel ilgi alanları için turlar düzenlemektedir.

MK Travel, Türkiye’nin her köşesinde bulunan egzotik çekiciliği keşfetmeniz için sizleri bekliyor. İstanbul’daki kubbeler ve minarelerden, Ege’nin, Karadeniz’in ve Akdeniz’in kıyılarındaki tarihi yerlere, Doğu’daki büyüleyici ve pitoresk şehirlere kadar, bu manzaralar sizi büyüleyecek ve sizi zamansızlıklarıyla ziyaretçiyi hipnotize edecek.

MK Travel ayrıca ziyaretçileri ile buluşmak ve onlara olumlu bir deneyim sunmak için deneyimli ve lisanslı rehberler sağlar. Bu profesyonel rehberlerin çoğu, çok dilli ve Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Arapça gibi bir dizi yabancı dil sunmaktadır.

Nexus Güzellik Merkezi

Nexus Estetik Güzellik Hizmetleri Grubu; son teknoloji donanımlar ile tamamen doğru ve sağlıklı; kalıcı hizmet anlayışı ve çözüm odaklı; tüm Medical Estetik Uygulama birimleri ve Kuaför bölümleriyle branşlaşmış, farklı bölgelerde ki şubelerle İstanbul’da; Haznedar, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Bağcılar ‘da medikal estetik ve kuaför birimlerindeki uzman kadrosu ile hizmet veren kurum olarak çıktığı yolda, 15 yıldır “Nexus” markasını tescillemiştir. Müşterilerine ve personellerine büyük yatırım yapan, alanlarında lider olan firmalar ile etkileşim içinde, ürün yelpazesini ve çeşitliliğini sürekli geliştirmekte, etkinliğini ve kurumsal verimliliğini arttırmaktadır. Sektörel firmalarla ortak amacımız, FDA ve Medikal CE gibi yüksek standartlarda üretilen cihazlarla yenilikçi, özel isteklere cevap verebilen teknoloji ve ürünlerle İstanbul ‘da estetik, güzellik ve kozmetik alanlarında yeni ufuklar açabilmektir.

@nexusguzellikmerkezi ve @nexuskuafor üzerinden instagram hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

Nişantaşı Üniversitesi

Biz hayatın, hayallerin ürünü olduğuna; hayallerin hedefleri, hedeflerin hayatı meydana getirdiğine inanan; işine kalbini de aklı kadar katan büyük bir aileyiz.

Çıktısı bilim olan bir iş yapmanın gereği; farklı bakmanın, farklı görmenin, değişmenin ve değiştirmenin gücüne inanıyoruz. Bize dokunan her bir insanın hayatını, hedefleri ve hayalleri yönünde değiştirmek; önce çevremizi, sonra ülkemizi, ardından tüm dünyayı güzelleştirmek hedefiyle yürüyoruz.

Okuyan Us

1997’de yayın dünyasına giren Okuyan Us Yayın, yayımladığı tüm kitaplarda, ilk günden itibaren, alternatif bir bakış açısı oluşturmayı hedefledi. Okuyan Us Yayın, psikiyatri, iletişim, sinema, edebiyat, mizah, gezi, şiir, felsefe, tarih, anı, inceleme, fotoğraf ve çocuk alanlarında, bugün 200’ün üzerinde kitap yayımlamış durumda. Bu süre içerisinde 300’ün üzerinde yazar ve sanatçının eserine ev sahipliği yaptı. Yazarları arasında; Samuel P. Huntington, Jacques Attali, Saul Bellow, Rollo May, Viktor Frankl, Carl Rogers, Cem Mumcu, Vamık Volkan, Leyla Erbil, Frédéric Barbier, Catherine Bertho Lavenir, Glen O. Gabbard, Christopher Vogler, Melissa P., Andrew Solomon, Max Gallo, Kate Atkinson, André Bazin, J.R.R Tolkien, Carl G. Jung yer alıyor.

Öğrenci Kariyeri

ÖğrenciKariyeri 2013 yılında kurulan bir platformdur.  2017 yılında çıkardığı mobil uygulama ile kişisel verilere göre uygun gelişmeleri anında öğrencilerle buluşturmaktadır.
ÖğrenciKariyeri Mobil uygulaması Burs, Staj, Etkinlik, Kariyer – Kişisel Gelişim içerikleri, Kampanyalar kısacası öğrenciyi ilgilendiren her türlü gelişmeyi barındırmaktadır.

Türkiye geneli 86 üniversitede 147 kişilik ekibi bulunmaktadır.

Özel Çocuklar Eğitim Ve Dayanışma Derneği

2014 yılında kurulan, kâr amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan Özel Çocuklar Eğitim Ve Dayanışma Derneği (ÖÇED), özel gereksinimli tüm bireylerin, erken tanısı ve özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük etmeyi, ülkemizde özel eğitimde dünya standartlarını yakalamak için çaba göstermeyi ilke olarak benimsemiştir. Misyonu Türkiye’de özel gereksinimli bireylerin erken tanı alması ve erken eğitim programlarına dahil edilmesi için gerekli araştırma, inceleme, eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini arttırmak olan ÖÇED, sektör profesyonelleri ile özel gereksinimli bireyleri ve ailelerini bir araya getiriyor.

ÖZEL GELİŞEN ÇOCUK ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Kurumumuz Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel bir kurumdur. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında İstanbul’daki ilklerdendir. 1997 Yılında kurulmuş, kurum kültürü oturmuş, çevresinde tanınmış olup, 21 yıllık tecrübeye sahiptir. Güvenli, bilimsel, seri ve etkin hizmet ilkesiyle İstanbul, Bahçelievler, Şirinevler semtinde, faaliyetlerine elverişli, müstakil binasında hizmet vermektedir.

PADEM Psikolojik Danışma Hizmetleri

PADEM (Psikoloji Araştırma Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ruh sağlığı ile ilgili bir çok web platformunun kurucusu, aynı zamanda ruh sağlığı ve özel eğitim alanında gerek Avrupa Birliği gerekse ulusal bazda bir çok projenin öncülüğünü yapan ve uygulama sürecini yöneten, uzman bir ekibin kurumsallaşmış bir projesi olarak 2011 yılında faaliyetlerine başladı.

PADEM Psikoloji ruh sağlığı içeriği sunan psikoajans.com ve psikolojimarketi.com web projelerinin çözüm ortağı ve organizasyon danışmanlığını üstlenen bir kurumdur.

Pakuagram

  • Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi; bireylerin kendileri ve çevreleriyle olan ilişkilerini etkileyen psikolojik süreçleri keşfetmelerine yardımcı olmak ve yaşam boyu gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2013 YILINDA kurulmuştur.
  • Pakua ekibi; psikolojik sağlığın en az fiziksel sağlık kadar önemli olduğu inancı üzerine yola çıkmış; kişi ve kurumlara duygusal sağlık alanında bütüncül ve kapsamlı hizmetler sunma arzusunu hayata geçirmiştir.
  • Ekibimiz; Aile ve Çift Terapisti, Uzman Psikolog, Psikiyatrist, Uzman Psikolojik Danışman, Psikometrist ve Koçlardan oluşmaktadır.

2013 yılından bu yana İstanbul’da Ataşehir, Mecidiyeköy ve Beylikdüzü’nde 3 şube ile hizmet vermektedir. Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi markası olan Pakuagram Gelişim Modeline ilişkin çalışmalar merkez olarak Ataşehir Şubesinde konumlanmıştır.