Ne Yediğinizi Bilin – Gıda Dedektifi – Musa ÖZSOY

Ne Yediğinizi Bilin sloganıyla 1,5 yılda 600 binden fazla takipçiye ulaştığımız Gıda Dedektifi hesabında paylaştığımız haliyle, marka bilgisi vermeden bazı paketli gıdalardaki şeker ve yağ miktarlarının yüksekliğine dikkat çekilecek, özellikle “temel beslenme” kriterlerinden bahsedilerek aslında ne yediğimizi bilmediğimiz ortaya konacaktır.

Seminerde “Neden besleniyoruz?” ve “Ne yediğimizi biliyor muyuz?” sorularının cevapları aranacak ve sonrasında temel beslenme kriterlerinden bahsedilecektir. Vücudumuzun enerji almak üzere tükettiği karbonhidratlar ve özellikle rafine şeker ile türevleri konu edilecektir. Glikoz ve fruktoz şurubu ve rafine şekerin neredeyse tüm paketli gıdalarda yer aldığı vurgusu yapılarak marka ismi vermeden bazı gıdaların içerik ve besin değerleri somut örneklerle dile getirilecektir.

Bunun yanı sıra yine söyleşide aldığımız kaloriyi tüketmenin somut örnekleri üzerinde durulacaktır. Örneğin, bir paket gofretten aldığımız enerjiyi tüketmek için ne kadar çaba sarf etmemiz gerektiğini gerçek örnekler üzerinden verilecektir. Ayrıca, yine tüketilen gıdalarda alınan şekerin miktar ve yoğunluğu ile bunun vücudumuza etkileri de yine sahnede gerçekçi ve akılda kalıcı örneklerle görselleştirilecektir.

Seminere Katılmak İçin Tıklayınız

Venue:
A Salonu
Speaker: