Hakkımızda

Kariyer Günleri

Eğitimdeki başarılarıyla İstanbul’un önde gelen ilçeleri arasında yer alan Bahçelievler İlçesi büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Meslek tercihi ve kariyer planlamasında öğrencilerimize, velilerimize ve tüm katılımcılara ışık tutması amaçlanan; “IV. EĞİTİM VE KARİYER GÜNLERİ” 2-3-4 Aralık 2018 tarihlerinde Bahçelievler Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Öncelikli lise öğrencilerine hitap eden bu organizasyonda, velilere de çeşitli seminerler düzenlenecek. Birçok önemli devlet-özel kurum ve kuruluşları bir araya getirilecek. Bir şölen havasında geçecek olan bu büyük organizasyona ünlü konuşmacılarla yapılan paneller ve söyleşiler damga vuracak! 3 gün boyunca katılan bütün ziyaretçilerimiz saat 09.00-17.00 arası fuarda yer alan stantları gezerek meslek ve kariyer hakkında istedikleri kadar detaylı bilgi edinebilecekler. Tüm Bahçelievler halkı davetli olup isteyen herkesin katılabileceği etkinliğimiz ÜCRETSİZdir.

Komisyon

ADI SOYADI KURUMU GÖREVİ
Ercan AKKAN Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü
Mehmet Hilmi EREN Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kurum Müdürü
Y. Hilmi ŞUŞOĞLU Şehit Cengiz Sarıbaş MTAL Okul Müdürü
Yusuf SERDAR Türkiye Gazetesi MTAL Okul Müdürü
Ferhat SELLİYURT Siyavuşpaşa MTAL Okul Müdürü
Serdar DANIŞ 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Okul Müdürü
Ersel KOCABOZ Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı
Kemal AYBATAN Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni
Şeyma ARSLAN Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni
İsmail KAYA Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni
İdris ÖZTÜRK Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni
Timur SEVEN Rehberlik ve Araştırma Merkezi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Anıl AKMAN Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni

Komisyonda yer alan tüm okul müdürlüklerimize ve görevli personele teşekkür ediyoruz.

Bahçelievler Kaymakamlığı

Avrupa yakasında yer alan Bahçelievler İlçesi, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992’de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Bahçelievler ilçesi, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. Bahçelievler’in nüfusu da, komşu ilçelerinin nüfusu gibi, 60’lı yıllardan itibaren çok hızlı bir artış gösterdi. 1960 yılında 8.500 olan nüfus, 5 yıl sonra 1965’te 20.881’e çıktı. 1975 yılında ise, Bahçelievler’in nüfusu 100 bini aşmıştır.

İlçemizin Kaymakamı Sayın İlker ARIKAN, 22.06.2017 tarihinden itibaren Bahçelievler Kaymakamlığı görevini yürütmektedir. Kaymakamımız Sayın ARIKAN, toplumsal gelişmeye katkıda bulunacak projelere oldukça önem ve destek vermektedir.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Evrensel anlamda bilgi üretmek, bilimsel gelişmeye açık, çağdaş, teknolojik ve kültürel birikimin egemen olmasını sağlayacak, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak aydın ve yaratıcı düşünebilen insanlar yetiştirme misyonuyla hareket eden Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda bağlı bulunduğu kurumların başarısını en üst düzeye taşıma ve hizmet alanların tamamının memnuniyetini sağlamayı amaçlamaktadır.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin ÇIKRIKÇI’dır.

Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi, ilçemizdeki eğitim-öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi için çalışmalar yapan ve özel eğitim gerektiren bireylerin eğitsel değerlendirme, tanılama ve yönlendirme hizmetlerini sürdüren bir kurumdur. 10000 civarında inceleme dosyasına ulaşmış bulunan ve öncelikle ilçemiz bireylerine ve sonrasında tüm ülke geneline hizmet etmeyi amaç edinen, yurt içi ve yurt dışı çeşitli projelerde üstün başarı elde eden Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi ilklere-farklılıklara imza atmaya niyetli heyecanlı kadrosuyla hizmetlerini sürdürmektedir.