Lise Enleri

Kim Düzenliyor?

Eğitim adına yaptıkları çalışmalarda teşvik etmek, güzel ve iyi örneklerin bilinirliğini sağlamak ve konuyla ilgili farkındalığı yükseltmek amacıyla BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ tarafından gerçekleştirilmektedir.

Amacımız

İlimizde faaliyette bulunan resmi/özel liseleri eğitim adına yaptıkları çalışmalarda teşvik etmek, güzel ve iyi örneklerin bilinirliğini sağlamak ve konuyla ilgili farkındalığın yükselmesini sağlamaktır.

Kimler başvurabilir?

Bu çalışmaya; BAHÇELİEVLER dışındaki ilçelerde faaliyette bulunan resmi/özel ortaöğretim kurumları başvurabilir. Okul/kurum adına müdür-müdür yardımcısı veya okul psikolojik danışmanı ve rehber öğretmeni başvurabilir. İyi örneklerin paylaşılmasıyla etkili ve faydalı çalışmaların yaygınlaşmasını da hedeflemekteyiz. Güzelliklerin paylaşıldıkça çoğalacağına inanıyoruz.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Detay ve açıklama:

Başvuruyu dolduran kişi iyi örnek oluşturduğuna inandıkları uygulamalarını online olarak yükleyeceklerdir. Uygulamanın daha iyi anlaşılmasını ve değerlendirilmesini sağlamak amacıyla en az bir destekleyici belgenin paylaşılması beklenmektedir. Belgeler (geliştirilen proje çalışmaları, öğrenci çalışmalarından örnekler, fotoğraflar, görsel malzemeler vb.) başvuru esnasında sisteme yüklenecektir. Fotoğraf sisteme yüklenebilirken çalışmayla ilgili videoların youtube linkinin veya google drive linkinin gönderilmesi beklenmektedir.

Bahçelievler ilçesindeki kurumların bu yarışmaya başvuramamasında etkinliği düzenleyen ilçe olmamız ve değerlendirme jürisinde ilçemizde görev yapan eğitimci ve okul müdürlerinin de olması sebeptir.

Dereceye girmede resmi veya özel ayrımı yoktur.

38 ilçeden başvuru kabul edilecektir.

Bir kurum bir kategoriden en fazla bir tane olmak üzere her kategoriden başvuru yapabilir.

Ödül Kategorileri:

En Sosyal Lise: “En sosyal okul biziz, en sosyal etkinlikleri biz yapıyoruz…” diyorsanız etkinliklerinizi gösteren fotoğraf ve açıklamaları gönderin, İstanbul’un en sosyal lisesi olmaya aday olun.

En Çevreci Lise: Çevre temizliği, ağaç dikme gibi çevreyi koruma ve yeşertme faaliyetlerinizi açıklaması ve fotoğraflarıyla birlikte gönderin, İstanbul’un en çevreci lisesi olmaya aday olun.

En Sportif Lise: “Spor bizim işimiz, kimse bizden daha sportif olamaz.” diyorsanız yapmış olduğunuz sportif faaliyetleri fotoğraf ve açıklamasıyla birlikte gönderin, değerlendirelim.

En Sanatsal Lise: Sanatı yaşatmak, geliştirmek ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek adına önemli ve güzel çalışmalarınız olduğunu düşünüyorsanız yapmış olduğunuz etkinlikleri fotoğraf ve açıklamalarıyla birlikte gönderin, değerlendirelim.

En Bilimsel Lise: “Bilim ve Teknoloji çağına ayak uyduruyoruz, bilimsel çalışmaların öneminin farkındayız” düşüncesindeyseniz ve bilimsel araştırma, bilişim, teknoloji, robotik, kodlama vb. alanlarda çalışmalarınız varsa, bu çalışmalarınızı fotoğraf ve açıklamalarıyla birlikte gönderin, değerlendirelim.

En Projeci Lise: “Proje bizim işimiz, en güzel projeleri biz yaptık, İstanbul’un en projeci okulu biziz.” diyorsanız yapmış olduğunuz projelerle ilgili fotoğraf ve açıklamaları gönderin, İstanbul’un en projeci lisesi olmaya aday olun.

En Yardımsever Lise: Yardımsever öğrenciler yetiştirmek eğitim camiasının temel görevlerinden. Siz de yardımsever öğrenciler yetiştirmek için okulunuzda güzel faaliyetler gerçekleştirdiğinizi düşünüyorsanız, yapmış olduğunuz etkinlikleri fotoğraf ve açıklamalarıyla birlikte gönderin, değerlendirelim.

En İnovatif Lise: Yeni ve yaratıcı bir fikir, buluş/patent ve onu hayata geçiren dinamik girişimleriniz olduğunu düşünüyorsanız bu fikir ya da buluşunuzla ilgili fotoğraf, belge ve açıklamaları gönderin, değerlendirelim.

En Teknolojik Lise: “Günümüz teknoloji dünyasına bir katkıda da biz bulunduk” ya da “Teknolojik gelişmelerden en etkin yararlanan okul biziz” diyorsanız teknoloji kullanımı ya da keşiflerinizi gösteren fotoğraf, belge ve açıklamanızı gönderin, İstanbul’un en teknolojik lisesi olmaya aday olun.

En Okur-Yazar Lise: En çok okuyan, araştıran ve de şiir, öykü, deneme vs. türlerinde yazılar yazan lisemizi seçiyoruz. Siz de en okur-yazar lise benim diyorsanız çalışmalarınızı fotoğraf ve açıklamalarla birlikte gönderin.

Ödüller:

Toplamda 10 kategoride olmak üzere tüm kategori birincilerine aşağıda yer alan ödüller verilecektir.

Endless Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan her bir kategorinin 1.sine 1 kişiye Londra’da 15 günlük dil kursu

British Time Dil Okulları’ndan her bir kategorinin 1.sine 1 seviye (2 kur) dil kursu.

Ev Okulu Derneği’nden her bir kategorinin 1.sine 2 öğretmen için akıl ve zeka oyunları eğitimi (öğretmene verilecektir) evokulu.org

Türk PDR Derneği’nden her bir kategorinin 1.sine eğitimlerde kullanabilmek üzere 300 TL’lik indirim çeki (okulun PDR çalışanına verilecektir) www.turkpdristanbul.com

English Time’dan her bir kategorinin 1.sine 1 kur dil kursu.

Büyük Anadolu Sürücü Akademisi’nden her bir kategorinin 1.sine direksiyon eğitimi

Atlı Tur’dan her kategorinin birincisi okuldan 2 kişiye kumsalda yarım saatlik at binme etkinliği

212 AVM den her kategorinin birincisine 2 kişilik sinema bileti

Robotsepeti.com’dan kara ya da su aracı tasarım kiti

Kurgu Yayıncılık’tan her kategori birincisine 20’li TYT Deneme Seti

Kontrol Yayıncılık’tan Düşünme Becerileri Seti

Sadık Uygun Yayınları’ndan 300 TL’lik hediye çeki

Kafe Baykuş’tan 2 kişilik kahvaltı

Bakırköy Down Sanat Cafe’den 2 kişilik kahvaltı

Dialogue İngilizce ve Almanca Yabancı Dil Okullar’ından 1 kur için %50 indirim

Alfa Yayınları’ndan 8 kitaptan oluşan set

KAMP 2019’dan KAMP2019 Seti

İngiliz Kültür’den 1 kur eğitim

Okuyan Us Yayınları’ndan 3’lü kitap seti

Bahçelievler Belediyesi’nden 5’li kitap seti

Yukarıdaki ödüller kesinleşen ödüllerdir. Sponsorlarla yapılacak görüşmeler neticesinde ödüllere eklemeler olabilir.

Ödül Töreni
2 Aralık 2018 Eğitim ve Kariyer Günleri
Bahçelievler Kongre Merkezi Ana Salon