Okan KUMBARACI Eğitimci

1976 yılında İzmir’de doğdu. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden, yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümünden aldı.
Uzun yıllar Galatasaray, Darüşşafaka ve Bilkent gibi Türkiye’nin önde gelen liselerinde rehber öğretmenlik, bölüm başkanlığı ve yöneticilik yapmıştır. 2012 yılından bu yana ise eğitim ve kariyer danışmanlığı yapmaktadır. Bunların yanında, veli ve öğrencilere yönelik hazırladığı seminer ve eğitim programları ile sadece ortaokul ve lise öğrencilerinin değil üniversite öğrencilerinin de hayatlarına önemli dokunuşlar yapmayı kendine misyon edinmiştir.
Sınava hazırlanan öğrenciler için bir pusula ve yol haritası niteliğindeki “her yönüyle Üniversite Sınavına Hazırlık” adlı kitabıyla bu zorlu süreçte gençlerin önüne ışık tutmayı amaçlamıştır.
Sadece ilim ve fikir değil sanat dünyamıza da katkılar yapan eğitimci-yazarın aynı zamanda “İsfandiyar Özata” mahlasıyla kaleme aldığı edebî eserleri de bulunmaktadır.