Yayınevleri

Alfa Psikoloji Yayınları

Alfa Psikoloji Yayınları daha çok psikoloji kitapları çıkarmaktadır.
Yayınevi olarak insanlarda farkındalık oluşturmak, insanların hayata bakış açılarını değiştirmek, insanları daha güzele, iyiye yönlendirmek gibi bir amacımız var.
Öğrencilere yönelik başarı kitaplarına ağırlık veriyoruz. Ülkemizin başarılı ve mutlu bireylere ihtiyacı var. Bu ihtiyacın karşılanmasına katkımız olursa kendimizi başarılı sayacağız.
‘’Her insan ayrı bir dünyadır’’
İnsan kendi dünyasındaki güzellikleri keşfettiğinde hayata umutla bakar, mutlu ve huzurlu olur.
Yayınevi olarak bütün çabamız gönüllere dokunabilmektir.

Arı Yayıncılık

Daima yenilikçi bir anlayış ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında tamamen yenilendik.

Çocuklarımızı sadece sınavlara hazırlamıyoruz, gelecekte başarılı birer birey yetiştirme misyonu ile daima çalışıyoruz.

Arı Yayıncılık olarak bu yıl yeni logomuz ile eğitimin hizmetindeyiz.

Doğanın usta mimarları olan arılar aynı zamanda çalışkanlıkları ve azimleriyle “başarı”nın da sembolüdür. Bal peteği, kusursuz tasarımı ile arı denildiğinde ilk akla gelen şekildir. Bilim adamları ve matematikçiler yaptıkları araştırmalar sonucunda en uygun depolama şeklinin altıgen olduğunu ispatlamışlardır.Arı Yayıncılık için kurumsal ruhun yansıması olan logo da, amblemi bal peteği ve “a”nın birleşiminden yola çıkarak tasarladık. Yılların deneyimini, bilgi birikimini ve yapının kusursuz işleyişini anlatmak için daha uygun bir şekil düşünülemezdi.

İşler Yayın Grubu

İşler Kitabevleri 1989 yılında Ankara’da tüccar bir ailede yetişmiş iki kardeş tarafından kuruldu. Türkiye geneli 2000’den fazla kitapçı ve kırtasiyecinin toptan ders kitabı ve kaynak kitabı ihtiyacını karşılamaya başladı. Devlet, ders kitaplarını ücretsiz vermeye başlayınca sadece yardımcı kaynaklara odaklandı.

Müşteri memnuniyetine, sıcak ilgiye, piyasada bulunan tüm ürünleri bulundurmasıyla ilgi odağı haline geldi. Şartsız iade garantisi sunan İşler Kitabevleri sınavlara hazırlanan öğrencilerin ilk başvurduğu merkeze dönüştü.

Müşterilerine farklılıkları yaşatmak amacıyla özverili çalışanları sayesinde tüm şehirlerde şubeleşmeye yöneldi. Zincir kurumların gelişmesine paralel olarak aynı zamanda perakende zincirine yöneldi. Şu an Ankara’da Sınav Kitaplarına yönelik Toptan merkezi, Yayın grubu , internet satış mağazası ve Türkiye genelinde 60 perakende şubesiyle herkese kazandırmaya devam ediyor.

Kafa Dengi Yayınları

Kafa Dengi Yayınları olarak yeni dünyayı anlayan, öğrencilerimizin iç dünyasına yönelen kısacası öğrencilerimize seslenen kitaplar üretiyoruz. Yüzü soluk, kuramsal, renksiz ve tekdüze olmaktan uzak bir yayın olarak öğrencilerimize özgün ve samimi bir dille seslenerek başarıya giden yolda onların yükünü hafifletmeyi görev biliyoruz.
3.senemize adım attığımız yayın hayatımızda 20 yıllık yayın tecrübesine sahip Eksen Yayıncılık bünyesinde perakende zincirinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Öğrenci dostlarımıza evde, okulda veya serbest zamanlarında ders çalışmanın da ötesinde bir dilim dalına yönelik temel verileri keyifli hale getirerek öğretmeyi hedefliyoruz.
Severek ve neşeyle öğrenmenin önemini anlıyoruz ve bunun için her sene kendimizi sizlerle bir adım öteye taşımaya çalışıyoruz. Bilgiyi tekrarla ezberletmek yerine keyifle pekiştirmeyi tercih ediyoruz.

Instagram hesabımız: www.instagram.com/kafadengiyayin/

Karekök Yayınları

Temel misyonu eğitimde fark yaratmak olan Karekök Yayınları, 2002 yılında Kadıköy`deki binasında eğitim dünyasına merhaba dedi.

Öğretimde yepyeni ve özgün bir yaklaşım olan Modüler Piramit Sistemi ile oluşturulan kitapları ile yayıncılık dünyasında yerini aldı.Modüler Piramit Sistemi ile öğrencinin dersi kolaydan zora doğru öğrenmesini sağlayan,farklı bir bakış açısı kazandırmıştır.Her öğrencinin seviyesine göre oluşturulmuş serileri mevcuttur.

Modüler Piramit Sistemi ile oluşturulmuş konu anlatımlı kitapları,soru bankaları ve deneme setleri ile her sınıf düzeyindeki öğrencilerin ihtiyacına cevap verilmektedir.

200 ün üzerinde kitabı bulunan Karekök Yayınları 5.Sınıftan 12.Sınıfa kadar olan öğrencilere hitap etmektedir.Tüm soru bankaları video çözümlü olarak IOS – Android te ve ayrıca PC ortamında Karekök Video Çözüm uygulaması ile öğrencinin kullanımına sunulmuştur.

Kurgu Yayınları

Kurgu Yayıncılık, okula yardımcı ve sınavlara hazırlık grubunda, alanında uzman öğretmen
kadrosuyla öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli yayınları hizmete sunmaktadır.
Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını da tespit ederek onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için bundan
sonra da deneyimini ve birikimini en iyi yayınları çıkararak devam ettirecektir.

Limit Yayınları

Limit Yayın Grubu olarak yıllar önce çıktığımız bu yayıncılık serüvenine sadece birkaç kitapla başlangıç yapmıştık. Sınavlara hazırlanan veya okuldaki derslerinde başarılı olmak isteyen öğrencilerimizi, bu öğrencilerin başarısı için çırpınan çok değerli öğretmen arkadaşlarımızı ve de yayıncılık piyasasını EL KİTABI kavramıyla tanıştırdık.

Zaman içerisinde yayınlarımızın gerek nitelik, gerek nicelik olarak yüksek kalitesi ülkemizin dört bir tarafındaki öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımız tarafından yüksek beğeni ve takdir topladı. Bu beğeni ve takdirlerin bizlere verdiği büyük teşvikle yayın çeşitliliğimizi artırarak içinde; EL KİTAPLARI, SORU BANKALARI, TYT DENEME SINAVI KİTAPLARI, AYT DENEME SINAVI KİTAPLARI, KURUMSAL DENEME SINAVLARI, İLKÖĞRETİM KİTAPLARI ve KURUMSAL YAYINLARIN da bulunduğu ürünlerimizi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Bundan önce yayımlanan kitaplarımızda sizlere mahcup olmadığımız gibi inşallah bundan sonraki ürünlerimizde de sizlere mahcup olmadan daha zengin yayın çeşitliliğiyle karşınızda olmak niyetindeyiz.

 

Instagram hesabımız: www.instagram.com/limityayinlari/

Okuyan Us

1997’de yayın dünyasına giren Okuyan Us Yayın, yayımladığı tüm kitaplarda, ilk günden itibaren, alternatif bir bakış açısı oluşturmayı hedefledi. Okuyan Us Yayın, psikiyatri, iletişim, sinema, edebiyat, mizah, gezi, şiir, felsefe, tarih, anı, inceleme, fotoğraf ve çocuk alanlarında, bugün 200’ün üzerinde kitap yayımlamış durumda. Bu süre içerisinde 300’ün üzerinde yazar ve sanatçının eserine ev sahipliği yaptı. Yazarları arasında; Samuel P. Huntington, Jacques Attali, Saul Bellow, Rollo May, Viktor Frankl, Carl Rogers, Cem Mumcu, Vamık Volkan, Leyla Erbil, Frédéric Barbier, Catherine Bertho Lavenir, Glen O. Gabbard, Christopher Vogler, Melissa P., Andrew Solomon, Max Gallo, Kate Atkinson, André Bazin, J.R.R Tolkien, Carl G. Jung yer alıyor.

Pedagoji Yayınları

Pedagoji Yayınları eğitim bilimleri ve felsefe alanında çalışmalarını sürdüren bir ekip tarafından 2014 yılında kuruldu. Kuruluş amacı eğitimcilerin, eğitim fakültesi öğrencilerinin, anne-babaların ve çeşitli sınavlara hazırlanan bireylerin yararlanabileceği nitelikli metinlerin eğitim ve kültür hayatımıza kazandırılmasını amaçlamaktadır

Sadık Uygun Yayınları

Yayınevimiz 1997 yılında kurulmuştur. Kurucusu Sadık Uygun’dur. Sadık Uygun; eğitimcidir. Sınıf öğretmenliği, branş öğretmenliği, rehberlik ve müfettişlik görevlerinde bulunmuştur. Mesleki formasyonunu yayınevine aktarmış yayıncılığı alışık sistemin dışına taşımıştır.

Yayınevimiz öğretmen eksenli öğrenci merkezlidir. Yani öncelikle öğretmenin sınıf içindeki işini kolaylaştırmayı amaçlamıştır. Bu nedenle çocuğun tüm kazanımları en kolay yönden nasıl öğreneceği hesaplanmış, kitaplar buna göre düzenlenmiştir. Öğrenci merkezlidir.

Set Kitabevi

Set Kitap Kırtasiye Eğitim Bilişim Yazılım Teknoloji Reklam San. Ve Tic. Ltd. Şti. Firmamız çok kısa sürede ortaklarının sektörel tecrübe ve birikimleri doğrultusunda şubeleşerek SET KİTABEVLERİ’ markası ile sektörde önemli bir konuma gelmiştir. Firmamız yayıncılık sektöründe 5 Farklı yayın evinin İstanbul ve Marmara bölge bayiliği ve dağıtımını, 15 yayın evinin bölgesel bayilik ve dağıtımını ve 100’ü aşkın yayınevinin satış noktası olarak İstanbul’un çeşitli ilçelerinde hizmet vermekteyiz.,

Tammat Yayıncılık

2010 yılında yayın hayatına başlayan tammat yayıncılık arasınıf ve üniversite hazırlık sürecinde öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu güncel ve öğretici kaynaklar hazırlamayı kendisine misyon edinmiştir. Bu misyon çerçevesinde alanında deneyimli ve uzman eğitimcileri biraraya getirerek hazırladığı kitaplarla kısa sürede sektörde en çok tercih edilen yayınlardan bir tanesi oldu. Özellikle tamamı video çözümlü kitaplardan oluşan üç hamlede mat serisi tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin beğenisini kazandı.

Öğretmenlerimiz www.tamogretmen.com adresinden akıllı tahta içeriklerini, ücretsiz üye olarak indirerek sınıflarında kullanabilirler. Öğrencilerimiz de appstore, googleplay den video çözüm uygulamasını ücretsiz indirip veya  www.tammatsorucozum.com adresinden tüm soru çözümlerimizi izleyebilirler. Öğrenci ve öğretmenlerimiz kurum, satış noktaları ve kitaplarımızla ilgili daha detaylı bilgiye www.tammatyayincilik.com adresinden ulaşabilirler.

Instagram hesabımız: www.instagram.com/tammatyayincilik/

Test Okul

Eksen Yayın Grubu lise seviyesindeki kurumsal ürünlerini TEST OKUL markası ile çıkartmaktadır. 20 yıllık geçmişi ile bu sektörde köklü yayınevlerinden bir tanesidir.

20 yıllık tecrübesi ile hem öğretmenin hem de öğrencinin işini kolaylaştıracak ürünler çıkartarak öğrenmenin daha keyifli hale gelmesini sağlamaktadır.

Türkiye’nin ilk “okula özel yayını” olan TEST OKUL, sunulan tüm ürünlerinde yenilik ve güncellemeler, yeni sistemlere bire bir uyan hazırlıklar yapıyor; teknolojiye uygun program ve uygulamaları hayata geçiriyor; sorunsuz iletişim ve hizmet için çözüm yöntemleri geliştiriyor, geliştirmeye de devam edecektir.

www.aryakitabevi.com

Instagram Hesabımız: instagram.com/testokul