Diğer Kurumlar

4B Mühendislik

2013 yılında kurulan 4B MÜHENDİSLİK, Türk sanayisi ve tasarımcılarını 3 boyutlu baskı teknolojileri ile buluşturmuş ve kısa sürede dijital imalat sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır. Zengin makine parkuru ve teknolojisini, mühendislik bilgisi ve tecrübesiyle birleştiren 4B MÜHENDİSLİK, her türlü ürünün kısa zamanda ve uygun maliyetle temininde müşterilerinden tam not almaktadır.

4B MÜHENDİSLİK prototip üretimi ve düşük adetli seri üretim hizmetlerinin yanı sıra, farklı hızlı kalıplama tekniklerini kullanarak müşterilerinin tasarım ve ürün geliştirmede ihtiyaç duydukları, gerçek ürün olarak da kullanılabilecek nitelikte 3D baskı servisi vermektedir. Bunun yanı sıra 3 Boyutlu Optik Tarama ve modelleme hizmeti de sunan firmamız, tersine mühendislik konusunda uzman bir kadroya sahiptir.

AIESEC

AIESEC 1948 yılında kurulmuş olan dünyanın en büyük gençlik organizasyonudur. Dünyanın 126 ülkesinde aktif faaliyet göstermektedir. Kültürler arası değişimler yaparak 18-30 yaş arasındaki gençlerin liderlik özelliklerini geliştirmektedir. Dünya çapında sosyal sorumluluk projeleri, girişimcilik stajları ve profesyonel çalışma fırsatları oluşturmaktadır.

Altın Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Kurucularımız; Fizyoterapistler Gamze NURLU DOĞAN , Eşe Tuba BOZKURT ve Sosyal Hizmet Uzmanı, Naki ERDOĞAN, koordinasyonunda, “Özel Gereksinimli Çocuklara, Tam Bağımsız Bir Hayat” hedefiyle çalışmalarımıza 2003 yılında başladık.

Sevgi ve umutla çıktığımız yolda, özel gereksinimli çocuklarımız için yapmayı amaçladığımız temel şey, sosyal yaşam içerisinde kendilerine yeterli bireyler olarak akranlarıyla kaynaşmalarını ve onlara en uygun eğitim programından faydalanmalarını sağlamaktır.

Atlı Tur

Doğanın gülümsediği yer 7 kilometrelik Gümüşdere-Kilyos sahiline sadece 700 metre uzaklıkta, Belgrad Ormanları ise yanıbaşımızda. Şehrin kargaşasından uzaklaşıp kendinize bir es vermek, doğanın içinde vakit geçirmek şehirden sadece yarım saat uzaklıkta, Sarıyer ilçesindeki Gümüşdere Köyü Ovası’nda, çevresi Belgrad ormanlarıyla çevrili, bir oksijen cennetinde, 2003 yılında kurduk Atlıtur Kulübü’nü. Atlıtur Kulübü doğayı, doğa Atlıtur Kulübü’nü sevdi daha ilk taşın koyulduğu gün. Prensibimiz hiç değişmedi, aynı o ilk günkü gibi: Doğanın bir parçası olduğumuzu bilerek, onunla uyum içinde yaşamak ve yaşatmak… Atlıtur Kulübü, doğaya dost malzemelerle kerpiç, taş ve ahşapla kuruldu. Üstündeki her bir ağacı, bitkiyi hatta böceği ayrı ayrı sevdik ve koruduk. Her mevsim kendi güzellikleriyle gelirken Atlıtur Kulübü’ne, adeta en güzeli olmak için yarışıyorlar kendi aralarında. İlkbaharda canlanan doğanın, yazın çiçek kokularının, sonbaharın kızaran yaprakları ve çıtırdayan şöminesi ile kışın bembeyaz manzarasının keyifleri, 365 gün boyunca ayrı ayrı yaşanıyor Atlıtur ‘da.  Kulübümüz uzun zamandır edindiği tecrübelerini siz değerli ziyaretçileri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor .Sakin, nezih ve huzur dolu bir ortamda doğa ile başbaşa İstanbula 30 dk mesafede eğitimli safkan atlara  doğanın ve atların keyfini çıkarın.

Avrasya Hastanesi

Sağlıkta hasta odaklı üstün hizmet anlayışını benimseyen ve ‘’Hiçbir şey insan ve sağlık kadar önemli değildir’’ ilkesi ile çalışan Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa ile kişiye özel, ileri tanı ve tedavi yöntemleriyle bölgede fark yaratmaya hazırlanıyor…

İnsanların hayatına dokunarak, onları önemsediğimizi göstermekle yola çıktığımız ilk günden bu yana geliştik, yaygınlaştık ve Türkiye’nin önemli referans hastanelerinden biri olduk.

Yaşam kalitenizi yükseltecek, her adımın şifa verecek, her dokunuşun, sağlıklı bir nefes kadar yakınınızda olmasını hedefliyoruz.

Bu felsefeyle yola çıkarak hiç durmadan çalışıyoruz. Sürekli yenilik için ileri teknolojimizi ve yaratıcılığımızı harmanlıyor, bilimle beslenen yeni fikirlerimizi sağlıkta dünya standartlarını aşmak için kullanıyoruz.

Şimdi ise, değişen yaşam şekline adapte olan hastanecilik anlayışımızı, dünya ile rekabet edecek modern mimarisi ile Zeytinburnu Şubesinden sonra Küçükköy Gaziosmanpaşa’ya taşıyoruz.

Bahçelievler Belediye Spor Kulübü

Gençliğin fizikî ve ruhî gelişimi, hayat kalitesi, her türlü bağımlılıklardan, kötü ve zararlı alışkanlıklardan muhafazası için sporun büyük ehemmiyet arz ettiğine inanan kimseler tarafından 2010 senesinde kurulan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü kısa zamanda ilçenin dış dünyaya açılan en muteber yüzü olmayı başardı.

Spor tesisi bakımından en zengin ilçe olan Bahçelievler’de içinde futbolun olmadığı tam 42 dalda hizmet vermesi bakımından eşine az rastlanan bir kulüp olan BBSK, tamamen alt yapıdan yetiştirdiği sporcularıyla mahalli, milli ve milletlerarası yarışmalarda büyük başarılar kazandı. Spor okulu faaliyetleri ile binlerce çocuğumuzun hayatına dokunan, hayal, hedef ve ahlak sahibi bir neslin inşası için omuz verdiği vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin haklı gurunu yaşayan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü yoluna her geçen gün daha da büyüyerek devam ediyor.

Bahçelievler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü

Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaları tespit etmek, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, ilgili kurumların gençliği ilgilendiren hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliğini sağlamak, spor faaliyetlerinin plan ve program dahilinde ve mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek, gelişmesini ve yaygınlaşmasını teşvik edici tedbirler almak, spor alanında uygulanacak politikaları tespit etmek ve uluslararası kuralların ve talimatların uygulanmasını temin etme faaliyetleri yürütmektedir.
İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz İl Spor Merkezleri kapsamında ilçe spor müdürlüğümüze bağlı tesislerimizde yıl boyunca Atletizm, Çocuk Atletizmi, Güreş, Judo, Karate, Kick-Boks, Futbol, Halk Oyunları, Tenis ve Satranç branşlarında ücretsiz spor okulları düzenlemekteyiz. Çok sayıda gencimiz bu spor okullarından faydalanmaktadır. Ayrıca kadrolu antrenörlerimizin nezaretinde ‘Engelleri Aşıyoruz’ projesi kapsamında Atletizm ve Tenis branşlarında engelli kardeşlerimize ulaşarak onların spor yapmaları sağlanmaktadır. Herkes için spor faaliyetleri kapsamında Yenibosna Stadı’nda sağlık için yürüyüş programları, ayrıca bayanlarımız için antrenör nezaretinde ücretsiz step-aerobik branşında yıl boyunca kurslar düzenlenmektedir. Bahçelievler İlçe Şenlikleri okul sporları müsabakaları kapsamında tüm ortaokul ve liselerin katılımı ile bowling, dart gibi branşlarında yer aldığı toplamda 12 branşta okul spor müsabakalarını gerçekleştirmekteyiz.

Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğü

Bahçelievler Sağlık Müdürlüğü;Adnan Kahveci Bulvarı Kamu Sağlığı Binası yanı No:141 adresinde yaklaşık 100 personeli ile hizmet vermektedir.
    Kurumumuzda;
  • Aile hekimliği hizmetlerinin denetimleri,
  • Okul, hizmet içi ve halk eğitimleri,sağlığın geliştirilme programlarının yürütülmesi,
  • Bulaşıcı hastalıkların kontrolü,
  • Çevre sağlığı hizmetlerinin yürütülmesi ,

Bahçelievler Müftülüğü

Sosyal hayatın vazgeçilmez bir unsuru olan dine dair işlerin yürütülmesi için kurumsal bir hüviyete her hâlükârda ihtiyaç bulunduğu açıktır. Ülkelerde din hizmetlerinin sunumu her ülkenin kendi gelenek ve kültüründen gelen özelliklere göre şekillenmektedir. Türkiye’de din hizmetleri geçmişten günümüze hep bir kamu hizmeti olarak görüle gelmiştir. Osmanlı devleti çoğunluğun dini olan İslam dini ile ilgili işleri olduğu gibi azınlıkların dini işlerini de kamu hizmeti anlayışı içerisinde idare etmiştir.

Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi

BESAM, toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamak, fikir üretmek, ülkemizin aydınlık geleceği için bilgi ve birikimlerini paylaşmak amacıyla gönüllü ve dinamik fikirleri olan insanlar tarafından kurulmuş sivil toplum kuruluşudur.

Kurulduğu tarih olan 2010 yılından bugüne kadar sürekli geliştirdiğimiz, ileriye götürmeye çalıştığımız BESAM’ ın yedinci yılındayız. Bu çatı altında çok hayırlı hizmetler gerçekleştirdiğimiz, buna vesile olduğumuz için mutluyuz.

BESAM ile amacımız; bireysel ve toplumsal sorunların ortadan kaldırılmasında bilgiye dayalı çözüm önerileri oluşturmak, bilimsel düşüncenin gelişmesine katkı sağlamaktır. Faaliyetlerimizle, eğitimli insanlar yetiştirmeyi, toplumun “bilgi temelinde kalkınması” nı, gelişmesinihedeflemekteyiz. Çağın ve geleceğin gerekleriyle donatılmış, milli, ahlaki ve evrensel insani değerlere bağlı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü ve görgülü insan yetişmesine yönelik faaliyetlerimiz bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir.

BİHMEZDER

Bahçelievler İmam-Hatipleri Mezunları Mensupları Bilim, Ar-Ge, Sanat, Sosyal ve Kültürel Değerleri Yaşatma Derneği (BİHMEZDER) Olarak, Mezun Ve Mensuplar Arasında Güçlü Bir İletişim Sağlayıp Verimli Bir Birliktelik Oluşturarak Dini Ve Vicdanı Hür Nesillerin Yetişmesine Vesile Olmayı; Bununla Birlikte Öğrencilerimizin Zihninde İnsana, Düşünceye, Özgürlüğe, Ahlaka Ve Kültürel Mirasa, Saygıya Dayanan Bir Kimlik Anlayışının Yayılmasına Katkıda Bulunmayı Kendisine İlke Edinmiştir.

Özel Bilimsel Denizcilik Gemi Adamı Eğitim Merkezi

1998 yılında başladığı eğitim serüvenine, 2008 yılından itibaren Bilimsel Denizcilik (BİLDENİZ) adıyla İstanbul Kadıköy’de devam etmektedir. Uzakyol Kaptanları ve başmühendislerden oluşan 20’den fazla uzman eğitmen kadrosu ile yetkili olduğu 90 farklı sertifikalı kurs düzenlemektedir.

Bilimsel Denizcilik modern simülatörleri ve laboratuvarları, denizcilik uygulama merkezi ve 200 öğrenci kapasiteli okul binası ile 2008’den beri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıklarından onaylı olarak sektöre gemi adamları yetiştirmektedir.

İnstagram: @bilimseldenizcilik

Büyük Anadolu Sürücü Kursu

Kurucu Müdürümüz Fuat Kutlu tarafından Kutlu Bilgi Eğitim Kurumları Turizm Taşımacılık İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ne bağlı olarak 2003 yılında kurulmuştur. İstanbul Avrupa yakasında başarılı ve tercih edilen sürücü kursumuzun ilk şubesi Fatih’te açılmıştır. Kısa sürede kaliteli eğitimi ve güler yüzlü hizmeti ile çeşitli ilçelerde hizmet alanını genişletmiştir. İkinci şubesini Aksaray’da açan kursumuz Şirinevler, Avcılar, Bağcılar, Beylikdüzü, Fatih, Gaziosmanpaşa, Levent, Sefaköy, Zeytinburnu, Esenyurt, Esenler, Avcılar2 , Bizimkent, Kadıköy ilçeleri ile şube sayısını onbeş’e çıkarmıştır.

ÇADEM Psikoloji

2013’ te özel eğitim ve psikolojik danışmanlık alanlarında 10 yıla yakın bir süredir çok sayıda kişi ve kuruma hizmet vermiş olan psikoterapist Özkan Kenarlı ve Özel Eğitim Uzmanı Fatih Çabuk tarafından kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren bilimselliği, kaliteyi, sevgiyi ve güveni temel değerler olarak benimseyen ÇADEM PSİKOLOJİ, doğumdan yaşlılığa, çocuk, ergen, yetişkin, anne, baba, bireylerin karşılaştığı, zorlandığı veya çözemediği kişisel, ailesel, eğitsel, psikolojik konular ve kurumsal Danışmanlık alanında, uzmanlığı, kalitesi hizmetleriyle fark yaratan öncü bir kuruluştur.

Depo Dans

Depo Dans Cafe, 2008 yılında, Latin Dansları eğitmeni ve koreograf Kutsal Zeren tarafından kurulmuştur. Dans etmek isteyen herkesin ilgilendiği dansları öğrenilebileceği bir ortam yaratmak amacıyla çalışmalarını hızla yürütmektedir. İstanbul Avrupa yakasının dört bir yanında öğrencilerini dansla buluşturan Depo Dans Cafe 2014 yılı Mart ayında Bakırköy’e sanat alanında büyük katkıları olan Bakırköy Sanat Merkezi’yle (BSM) güçlerini birletirerek BSM Depo Dans Bakırköy şubesini açmıştır.

Dilaver Turizm

DİLAVER TURİZM LTD. ŞTİ. kurulduğu 1993 tarihinden bugüne personel ve öğrenci taşımacılığı hizmetini yapmaktadır. 22 yıldan bugüne birçok yeniliklere öncülük etmek ve değişimlerin uygulayıcısı olmak için yola devam etmektedir.

Disleksi Öğrenim Güçlüğü Derneği

Derneğimiz 2013 yılında 06-112-073 Kütük Numarası ile Ankara İl Dernekler Müdürlüğüne bağlı olarak kurulmuştur.

Aile odaklı kurulmuş olan derneğimiz; farkındalık ve hak savunuculuğu anlamında 2 kulvarda tamamen ücretsiz hizmet vermekte, sadece Üniversiteler ve Kamu kurumları ile çalışmalar yapmaktadır.

2013 yılında Gazi Üniversitesi ve Odtü ile ülkemizin Disleksi alanında ilk saha çalışması olan “Disleksili bireyin profil tanımı ve eğitim ihtiyaçları analizini” yaparak bir kitapçık halinde tüm paydaşlara dağıttık.

1 yıl sonra Yine Ankara Kalkınma Ajansının fonladığı Gazi Üniversitesi ortaklığında Disleksili bireyler için yaptığımız “Rehabilitasyon merkezlerinin verimliliği ve ailelerin beklentileri” adlı ikinci saha çalışmasını tamamladık.  2014 yılında da Disleksinin ilk ve tek Şura’sını gerçekleştirdik.

Türkiye Disleksili Çocuklar Vakfı

Derneğimiz 2013 yılında 06-112-073 Kütük Numarası ile Ankara İl Dernekler Müdürlüğüne bağlı olarak kurulmuştur.

Aile odaklı kurulmuş olan derneğimiz; farkındalık ve hak savunuculuğu anlamında 2 kulvarda tamamen ücretsiz hizmet vermekte, sadece Üniversiteler ve Kamu kurumları ile çalışmalar yapmaktadır.

2013 yılında Gazi Üniversitesi ve Odtü ile ülkemizin Disleksi alanında ilk saha çalışması olan “Disleksili bireyin profil tanımı ve eğitim ihtiyaçları analizini” yaparak bir kitapçık halinde tüm paydaşlara dağıttık.

1 yıl sonra Yine Ankara Kalkınma Ajansının fonladığı Gazi Üniversitesi ortaklığında Disleksili bireyler için yaptığımız “Rehabilitasyon merkezlerinin verimliliği ve ailelerin beklentileri” adlı ikinci saha çalışmasını tamamladık.  2014 yılında da Disleksinin ilk ve tek Şura’sını gerçekleştirdik.

Dişhane

Kurumumuz, genç ve dinamik bir ruh ile diş hekimliğinde en iyiyi arayan, araştırmacı, bilgili, diş hekimliğinde çağdaş bir tedavi anlayışının hakim olması gerektiğine inanan ve bunları uygulayan bir kuruluştur.

Akademik kadromuzla diş hekimliğinin tüm branşlarında son teknoloji ve bilimsel veriler kullanılarak kaliteli, profesyonel hizmet anlayışı temel prensibimizdir. Yüksek tedavi standartlarını ilke edinip başarıyla uygulayan, hastalarımızın tüm ağız ve diş sağlığı gereksinimlerini karşılayan merkezlerimiz bu özellikleri ile referans gösterilmektedir.

Hizmet kalitemizin sürekliliği ve kurumsal hedeflerimizi devam ettirirken, bize güvenerek sağlıklarını emanet eden hastalarımızla ilişkilerimizi en sıcak halleriyle korumaya özen göstermekteyiz. Bizim için ‘güven’ ve ‘insan’ faktörleri başarıya ulaşmada temel prensiplerin başında gelir.

Tüm merkezlerimiz ve polikliniklerimizde kalite yönetimi, hasta hakları, hijyen ve sterilizasyon konularında üst düzeyde hizmet vermekteyiz.

Diyetisyen Merve Can Tezel

Ben Diyetisyen Merve Can Tezel. 2013 yılında Sakarya Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul  Gelişim Üniversitesi’nde lisans eğitimime başladım. 4 yıllık Beslenme ve Diyetetik bölümü eğitimim sırasında Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi, Başakşehir Tıp Merkezi, Ortomedica Hastanesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi gibi hastanelerde staj yapma imkanı buldum. Öğrencilik hayatım boyunca Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu, Sporcu Beslenmesi, Kronik Hastalıklarda Beslenme, Çölyak Hastalığında Beslenme ve daha birçok çeşitli alanda kurs ve seminere katıldım. “Üniversite öğrencilerinde Ortoreksiya Nervoza (Sağlıklı Yeme Takıntısı) sıklığının araştırılması’’ isimli tezimi tamamladıktan sonra 2017 yılında diyetisyen ünvanını alarak lisansımı tamamladım. Şuanda Bahçelievler İzzettin Çalışlar Caddesi üzerinde bulunan ofisimde hizmet vermekteyim. Aynı zamanda YeniSakarya Gazetesi’nde sağlıklı beslenme köşe yazarıyım. Yazılarıma aşağıdaki linkten de ulaşabilirsin. Ofisimde danışanlarıma verdiğim hizmetler;
-Kilo Verme
-Kilo Alma
-Kilo Kontrolü
-Kronik Hastalıklarda Beslenme
-Hamilelik ve Emziklilikte Beslenme
-Sporcu Beslenmesi
-Çocukluk Çağında Beslenme
-Yaşlılık Döneminde Beslenme
-Yeme Bozukluklarında Beslenme
-Online Diyet Hizmeti
Facebook : Diyetisyen Merve Can
İnstagram : @dytmervecantezel
Telefon : 05445716524
YeniSakarya Gazetesi Köşe Yazılarım : https://www.yenisakarya.com/68-merve-can-makaleleri.html
Adres : Bahçelievler Mahallesi İzzettin Çalışlar Caddesi No: 7/7 Bahçelievler/ İSTANBUL

Down Sendrom ve Zihin Engelliler Eğitim ve Koruma Derneği – DOSTEV

Dernek çatısı altında hayata geçireceğimiz projelerle ailesine ve ülkesine yük olarak algılanan Down Sendromlu ve zihin engelli bireylerin topluma ve sosyal yaşama katkı sağlayan, uyum gösteren ve alacağı eğitimlerle yeteneklerini keşfedip kendine yetebilen, başkalarına olan bağımlılığı en aza indirgenmiş bireyler olmasını sağlayacağız. Onlara daha kaliteli bir yaşam sunmak için sadece devlet kurumlarının vereceği sınırlı desteklerle yetinmeyip, toplumun duyarlılığını da harekete geçirmeliyiz.

Onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Ne yazık ki günümüzde Down Sendromlu ve zihin engelli bireyler toplumda oluşan önyargılar sonucu sosyal dışlanma ile karşı karşıya kalmaktadır. Eğitim çağında normal çocuklar gibi sosyal hayata katılamamak, normal eğitim veren okullara kabul edilememek, kabul edilen okullarda da diğer ailelerin bilinçsizce kendi çocukları ile aynı sınıfta okumalarına karşı çıkılmasıyla karşılaşılmaktadır. “DOSTEV” çatısı altında Down Sendromlu ve zihin engelli bireylere yönelik normal bireylerle birlikte karma eğitim veren sanat akademisinde eğitim verilerek onların topluma yararlı, çalışma hayatında ve üretim içerisinde olan bireyler olarak yer almasını hedefledik. Onlara acımadan sadece sevgi dolu bir bakış, bir dokunuş, bir destekle hayatlarını değiştirebilir, gelecekleri için bir umut ışığı olabilirsiniz.

Engelsiz Kariyer

Engelsiz Kariyer; engellilerin iş dünyasında daha vasıflı bireyler olmasında öncülük edecek, bilgi, haber gibi istihdam ve kariyer hakkında zengin içerikli bilgi vererek rehberlik eden, işgücü piyasasında iş arayan engellilerle, engelli işçi arayan işverenlerin online internet ortamında buluştukları Türkiye’nin ilk Engelliler Kariyer ve İnsan Kaynakları portalıdır. İş arayan engelliler ve engelliler sektöründe çalışanlar Engelsizkariyer.com’da oluşturdukları özgeçmişleri (Cv) ile istihdam ve kariyerlerini profesyonel olarak yönetme şansı elde ederler.

Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri

1990 yılından bu yana Victorinox, Victorinox Swiss Army, Maglite, Buck Knives ve Celestron gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye Distribütörlüğünü yapan Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. olark daima kaliteyi ve beraberinde müşteri memnuniyetini esas almaktayız. Vizyonumuzun göstergesi olarak sektörlerinde lider markaları bünyemizde bulundurup, müşterilerimizin yüksek beklentilerine sunarak, düşüncelerimizi her zaman somut adımlarla göstermeye çalışıyoruz. Geçen 23 yıl içerisinde saat, hobi, hediyelik ve mutfak grupları ürünlerinin ağırlıkta olduğu 350′ nin üzerinde bayi satış ağı ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

GH Consulting & Mediation

Temelleri 2000 yılında atılan GH Danışmanlık & Aracılık Şirketi, 20 yılı aşan yolculuğunda, sürekli değişen bir Dünya’da ‘İş İstihdamı’, ‘Sağlık’ ve ‘Eğitim’ sektörlerinde uzmanlaşarak bu değişimin daima bir adım önünden giderek değerlerinden ve inançlarından ödün vermeyerek, kendi alanlarının önde gelen ve başarılı şirketlerinden biri haline geldi. Tüm faaliyet alanlarında uluslararası standartları ve değerleri hedeflemeyi gözeten GH Danışmanlık & Aracılık şirketi, yakaladığı başarıyı uluslararası platformlarda’da yakalama hedefine adım adım ilerliyor ve farklı ülkelerde açtığı ofisler ile kendi alanlarında bir lider olmayı planlıyor.

GH Danışmanlık & Aracılık şirket çatısı altında ‘Medical Personnell 4U’, ‘aupaircontacts.com’ ve ‘Plastica Inn’ şirketleri bulunmaktadır.

GH Danışmanlık & Aracılık şirketi katı olmayan hiyerarşilere ve uyumlu beraberliklere, şeffaf ve eşit muameleye, açık ve dürüst iletişime değer veriyor.

Gıda Dedektifi

Gıda Dedektifi projesi Mart 2016’da Instagram üzerinden yayına başlayan bir sosyal
projedir. Gıda Dedektifi hesabı üzerinden 6 ayı geçen süreçte 500’den fazla gönderide
yüzlerce paketli ürünün detaylı incelemesi ve gıdalarda bulunan maddelerin araştırması
yapılmıştır. Bunun yanısıra Sağlıklı yaşama dair birçok konuya dikkat çekilmektedir. Bir
anne-baba farkındalığı ve tüketici olarak dikkatimizi çeken hususlar, bugüne kadar
söylenmemiş haliyle hesabımızda dile getirilmektedir. Başta Şekeri ve Glikoz-fruktoz
şurubunu hayatımızdan çıkartarak, şekere olan bağımlılıktan kurtulmak, Yüksek
Karbonhidrat alımına bağlı Obezite ve Diyabet gibi rahatsızlıkların azaltılmasını sağlamak,
Lifli gıdaları tercih ederek sağlıklı tüketimleri teşvik etmek, meyve ve sebze gibi doğal
gıdalarda bulunan besin değelerine dikkat çekmek üzere #NeredenBuEnerji ,
#AslındaKaçGram, #AslındaNeYiyoruz, #NeYemelisin gibi farklı etiketlerle yayınlar
yapılmaktadır. Gıda Dedektifi projesi 7. Ayını doldururken, haftalık 3 milyonu aşkın
gösterim ve 130.000’den fazla takipçisiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen sosyal medya
hesabı olarak dikkat çekmektedir.
Önümüzdeki dönemde sosyal medyada anlatılan konuların keyifli ve eğlenceli bir
derlemesi 1 saatlik bir sunum ile Gıda Dedektifi proje yürütücüleri tarafından Okullara
gidilmek suretiyle genç öğrencilerle paylaşılacaktır. Bu proje kapsamında ilk aşamada 30
farklı okulda gösterimler yapılması ve öğrencilerle buluşulması planlanmaktadır. Gıda
Dedektifi Projesi ilk kez Bahçelievler’de düzenlenecek Eğitim ve Kariyer Günleri’nde
takipçileriyle bir araya gelmek için gün saymaktadır.

HAKE Hızlı Adımlarla Kariyer Eğitimi

Hızlı Adımlarla Kariyer Eğitimi (HAKE), Eğitim Danışmanı Uzman Türkolog Sayın Kezban KÜÇÜK’ün hızlı okuma alanındaki 16 yıllık akademik çalışmaları, kitapları ve programlarını referans almaktadır.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMLERİ başta olmak üzere, kurumumuzca programlanmış, kısa adı DOKY olan, Profesyonel Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma eğitimleri, Drama Yöntemiyle Değerler Eğitimi gibi özel ve seçkin eğitimler vermekteyiz.

İSMEK

İSMEK, 1996 yılında, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN
döneminde bir sosyal doku projesi olarak faaliyetlerine başlamıştır.
İlk yıl 3 merkezde, 3 branşta, 141 öğrenci ile başlayan eğitimler, 2018-2019 eğitim dönemi itibariyle
İstanbul’un 39 ilçesinde, 242 merkezde, 752 program, 307 branşta, 2 milyon 600 bini aşkın öğrenciye
ulaşmıştır.
Bu haliyle birçok üniversitenin öğrenci sayısından daha fazla sayıda öğrenciye sahip olan İSMEK, gerek
kursların ve katılımcıların sayısı, gerekse eğitim branşlarının çeşitliliği ve bu eğitimler sonunda ortaya
konan kaliteli ürünlerle adeta Türkiye’nin en büyük “Halk Üniversitesi” haline gelmiştir. Bugün İSMEK,
ülkemizde olduğu kadar bütün dünyada da model olarak kabul edilen bir kurum konumundadır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü

Toplum Destekli Polislik; suçlara karşı halkın bilgilendirilmesini sağlayan, suç oluşmadan önce suçu oluşturan nedenleri araştırarak önlemeye yönelik çalışmalar yapan, suçla mücadelede toplumun tüm kesimlerinin katılımı ile ortak çalışmalar yürüten ve olumsuz faktörlerin belirlenmesi ve giderilmesine yönelik, ilgili kişi kurum ve kuruluşlarla iş birliği sağlayarak çalışmalar yapan Emniyet Birimidir.

İŞKUR

Vizyon

Değişim ve yeniliklere uyum sağlayarak, hizmet kalitesi ve çeşitliliği ile işsizlikle mücadelede etkin rol oynayan, işgücü piyasasında öncü ve saygın bir kurum olmak.

Misyon

İşgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda; iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunmak, işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştırmak, korumak, geliştirmek, çeşitlendirmek ve işini kaybedenlere geçici bir süre gelir desteği sağlamak.

İtfaiye

Misyonumuz,

– Her türlü itfai olaya, uluslar arası standartların öngördüğü sürede, etkin müdahale etmek.

– İtfai olaylara etkin müdahale edecek nitelikte eğitimli ve tecrübeli itfaiyecileri yetiştirmek.

– Afetlerde oluşabilecek maddi zarar ve can kayıplarını en az düzeyde tutmak için Yangın Önlem ve bilinçlendirme faaliyetlerini gerçekleştirmek.

– Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin uluslar arası kabul edilmiş standartlarda sunulmasını sağlamak suretiyle

– İstanbul halkının hizmetinde olmaktır.

Kafe Baykuş

TÜRKİYE’NİN İLK SOKAK KÜTÜPHANE TEMALI KAFESİ “KAFE BAYKUŞ”

Okuma alışkanlığı, hangi alanda olursa olsun gelişimimizin hızlanması açısından atılması gereken ilk adımdır. Bu alışkanlığın kazanılması, bireyin kendi çabasıyla mümkün olabileceği gibi; sosyal ve kültürel ortamların artması ve kitap okuma alışkanlığını destekleyen mekânların çoğalmasıyla da doğrudan ilişkilidir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok kurum ve kuruluş sokak kütüphaneleriyle ilgili farklı projeler geliştirmiştir. Sosyal sorumluluk projelerinin en önemli noktası sürdürülebilirliktir. Bir projenin sürdürülebilir olması ise; bireylerin bu tür sosyal sorumluluk projelerine kişisel katkıları ve ilgileriyle mümkündür. Kafe Baykuş Sokak Kütüphanesi, bireysel çaba ve sorumluluk duygusunun ürünüdür. Bakırköy İncirli’de işlek olmayan bir mahalle arasında kurulmuş olan “Kafe Baykuş”  birçoklarına göre olmayacak bir hayalin ürünüydü. Bu dezavantaj gibi görünen olguyu avantaja çevirecek bir çalışma gerekliydi. Yani çoğu kişinin uğrak yeri olmayan bu şirin mahalleyi okumayı seven, sessiz ve sakin ortam arayan, yeni bir şeyler geliştirmeye çalışan herkes için, aradığı mekânı kendisine sunmayı hedefleyen bir çalışma gerçekleştirdik. Bu anlamda sokak kütüphanesi projesi kafemizin bahçesinde bizimle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edecek, sürdürülebilirliği yüksek bir projedir.

Kızılay

MİSYONUMUZ

“Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak.”

VİZYONUMUZ

“Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak.”

Mavi İlmek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Mavi İlmek çocuklarımızın daha doğru eğitimleri doğru eğitmenler ile alabilmesi için kurulmuş Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’dir. Kendine ait 5 katlı binasında her odası özel eğitim ihtiyacına uygun olarak dizayn edilmiştir.

Bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, fizik tedavi salonları, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi ve aile danışmanlığı birimi,uygulama evi ve lavaboları, tiyatro ve konferans salonu, öğretmen odaları ve 100 m2 spor salonu mevcuttur.

Migrup Eğitim Danışmanlığı Teknolojileri

MİGRUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 1998 yılında TÜRKİYEDE kurulmuştur. Kısa süre sonra şubesini Makedonya’da açan  MİGRUP, daha sonra hizmet kalitesini artırmak ve büyüme ivmesini hızlandırmak amacıyla Kosova, Bulgaristan, Sırbistan, Ukrayna, Azarbaycan’da şubelerini faaliyete geçirmiştir.

Eğitim altyapısını yurt dışında tamamlamış olan çalışanlarıyla kısa sürede adından sıkça söz ettiren MİGRUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, geliştirdiği özel programlar ve kampanyalar sayesinde sektördeki birçok yeniliğin öncülüğünü yapmıştır.

10 sene içerisinde yaklaşık 15000 kişinin eğitim, kariyer ,eğitim ve dil geliştirme amaçlı yurt dışı seyahatlerindekolaylaştırıcı rol üstlenen MİGRUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı,  gerek organizasyonel gerek ise operasyonel faaliyetlerde çizdiği rota doğrultusunda başarıyla ilerlemektedir.

Yurtdışı eğitimi ciddi bir danışmanlık hizmeti ister. MİGRUP  ekibi deneyimli danışman kadrosu ile size en uygun yurtdışı hizmetini sunma için çalışır. Yurtdışında hangi ülkeyi tercih ettiğiniz, yaşam koşulları, konaklama ve vize şartları sizin için ilk önceliği olan konulardır. Sizi dinleyip doğru yönlendirmeleri sağlamak ve yurtdışı eğitiminizi en faydalı şekilde almanızı sağlamak bizim işimizdir.

Mk Travel Agency

MK Seyahat Acentesi, Türkiye genelinde turlar için hızla büyüyen talebi karşılamak için İstanbul’da yeni kurulmuş bir seyahat firmasıdır.

MK Travel, konaklama sektöründe geniş deneyime sahip olup ziyaretçilerin isteklerini karşılamak için benzersiz tur programları sunan yenilikçi bir firma olmanın övüncünü duyar.

MK Travel ayrıca medikal turizmi, turistik geziler, Türkiye içindeki dini ve arkeolojik geziler gibi özel ilgi alanları için turlar düzenlemektedir.

MK Travel, Türkiye’nin her köşesinde bulunan egzotik çekiciliği keşfetmeniz için sizleri bekliyor. İstanbul’daki kubbeler ve minarelerden, Ege’nin, Karadeniz’in ve Akdeniz’in kıyılarındaki tarihi yerlere, Doğu’daki büyüleyici ve pitoresk şehirlere kadar, bu manzaralar sizi büyüleyecek ve sizi zamansızlıklarıyla ziyaretçiyi hipnotize edecek.

MK Travel ayrıca ziyaretçileri ile buluşmak ve onlara olumlu bir deneyim sunmak için deneyimli ve lisanslı rehberler sağlar. Bu profesyonel rehberlerin çoğu, çok dilli ve Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Arapça gibi bir dizi yabancı dil sunmaktadır.

Mektebim

Mektebim, 2011 yılında 150 öğrencisiyle İstanbul Büyükçekmece’de temelleri atılan ve bugün 65 kampüs ve 204 okul ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Türk eğitim sektörünün en önemli markalarından biridir.Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Anadolu Fen Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleriyle çağdaş ve modern eğitim ortamlarında en son teknolojileri kullanarak öğrencilerine dünya standartlarında eğitim imkânı sunan Mektebim’in Türkiye genelinde 35 bine yakın öğrencisi, 6 bine yakın akademik ve idari personeli bulunmaktadır.

Mektebim, “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı” ile araştıran, projeler üreten, takım çalışmasına yatkın, lider karakterli ve en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen öğrenciler yetiştirmektedir. Bu yıl Endüstri 4.0’ın teknolojik unsurlarını 21.  yüzyıl becerileriyle entegre ederek müfredatına dahil eden Mektebim, eğitimde teknoloji kullanımı, yabancı dil eğitimi ve ülkemizin gerçeği olan sınavlara hazırlık çalışmaları ile fark yaratmaktadır.İnovasyon, Finansal Okur Yazarlık, Küresel Farkındalık gibi yeni içerikler oluşturan Mektebim, anaokulundan liseye kadar yaşayarak öğrenen, dünyanın her yerinde öğrendiklerini kullanabilen öğrenciler yetiştirebilmek için Bütünsel Eğitim Modeli’ni hayata geçirerek Anaokulunda “Dünya Benim Oyun Alanım”, ilkokulda “Dünya Benim Keşif Alanım”, ortaokulda “Dünya Benim Proje Alanım” ve lisede de “Dünya Benim Yaşam Alanım” mottolarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Instagram Hesabımız: instagram.com/mektebimokullari

MİMTEK

MİMTEK; Mİmar, Mühendis ve TEKnikerler, kişisel eğitim ve gelişim platformu adı ile mimar mühendis ve teknikerlerden oluşan bir grup tarafından 1997 de kurulmuştur.

Kuruluşumuzdan bu yana İstanbul ve Ankara da iki ayrı merkezde bireysel ve kurumsal eğitim faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Faaliyet alanına uygun olarak “MİMTEK” ünvanı ile TPE de marka tescili yapılmıştır.

Markalaşma amacımız farklı mesleklerden oluşan teknik insanların bir araya gelerek bilgi, birikim ve deneyimlerin paylaşıldığı, iş ve elaman olanaklarının değerlendirildiği, yardımlaşmanın ve sosyal ilişkilerin ön planda tutulduğu EĞİTİM ve AKTİVİTE merkezi olmaktır.

Eğitim kalitesi ve müşteri odaklı çalışmalarımız ile tartışmasız en çok tercih edilen eğitim kurumuyuz….

İstemiş olduğunuz programın eğitimini en iyi bir şekilde verebileceğimizi bildiriyor, sizi Mimtek kalitesine bekliyoruz.

 

*MİMTEK Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ruhsatlı denetlenen özel bir eğitim kurumudur.

*Garantili Eğitimler… Ekstra İndirimler ile Öğrencilerimize uygun eğitim alma imkanı sağlıyoruz.

Nexus Güzellik Merkezi

Nexus Estetik Güzellik Hizmetleri Grubu; son teknoloji donanımlar ile tamamen doğru ve sağlıklı; kalıcı hizmet anlayışı ve çözüm odaklı; tüm Medical Estetik Uygulama birimleri ve Kuaför bölümleriyle branşlaşmış, farklı bölgelerde ki şubelerle İstanbul’da; Haznedar, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Bağcılar ‘da medikal estetik ve kuaför birimlerindeki uzman kadrosu ile hizmet veren kurum olarak çıktığı yolda, 15 yıldır “Nexus” markasını tescillemiştir. Müşterilerine ve personellerine büyük yatırım yapan, alanlarında lider olan firmalar ile etkileşim içinde, ürün yelpazesini ve çeşitliliğini sürekli geliştirmekte, etkinliğini ve kurumsal verimliliğini arttırmaktadır. Sektörel firmalarla ortak amacımız, FDA ve Medikal CE gibi yüksek standartlarda üretilen cihazlarla yenilikçi, özel isteklere cevap verebilen teknoloji ve ürünlerle İstanbul ‘da estetik, güzellik ve kozmetik alanlarında yeni ufuklar açabilmektir.

@nexusguzellikmerkezi ve @nexuskuafor üzerinden instagram hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kariyeri

ÖğrenciKariyeri 2013 yılında kurulan bir platformdur.  2017 yılında çıkardığı mobil uygulama ile kişisel verilere göre uygun gelişmeleri anında öğrencilerle buluşturmaktadır.
ÖğrenciKariyeri Mobil uygulaması Burs, Staj, Etkinlik, Kariyer – Kişisel Gelişim içerikleri, Kampanyalar kısacası öğrenciyi ilgilendiren her türlü gelişmeyi barındırmaktadır.

Türkiye geneli 86 üniversitede 147 kişilik ekibi bulunmaktadır.

Özel Çocuklar Eğitim Ve Dayanışma Derneği

2014 yılında kurulan, kâr amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan Özel Çocuklar Eğitim Ve Dayanışma Derneği (ÖÇED), özel gereksinimli tüm bireylerin, erken tanısı ve özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük etmeyi, ülkemizde özel eğitimde dünya standartlarını yakalamak için çaba göstermeyi ilke olarak benimsemiştir. Misyonu Türkiye’de özel gereksinimli bireylerin erken tanı alması ve erken eğitim programlarına dahil edilmesi için gerekli araştırma, inceleme, eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini arttırmak olan ÖÇED, sektör profesyonelleri ile özel gereksinimli bireyleri ve ailelerini bir araya getiriyor.

ÖZEL GELİŞEN ÇOCUK ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Kurumumuz Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel bir kurumdur. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında İstanbul’daki ilklerdendir. 1997 Yılında kurulmuş, kurum kültürü oturmuş, çevresinde tanınmış olup, 21 yıllık tecrübeye sahiptir. Güvenli, bilimsel, seri ve etkin hizmet ilkesiyle İstanbul, Bahçelievler, Şirinevler semtinde, faaliyetlerine elverişli, müstakil binasında hizmet vermektedir.

PADEM Psikolojik Danışma Hizmetleri

PADEM (Psikoloji Araştırma Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ruh sağlığı ile ilgili bir çok web platformunun kurucusu, aynı zamanda ruh sağlığı ve özel eğitim alanında gerek Avrupa Birliği gerekse ulusal bazda bir çok projenin öncülüğünü yapan ve uygulama sürecini yöneten, uzman bir ekibin kurumsallaşmış bir projesi olarak 2011 yılında faaliyetlerine başladı.

PADEM Psikoloji ruh sağlığı içeriği sunan psikoajans.com ve psikolojimarketi.com web projelerinin çözüm ortağı ve organizasyon danışmanlığını üstlenen bir kurumdur.

Pakuagram

  • Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi; bireylerin kendileri ve çevreleriyle olan ilişkilerini etkileyen psikolojik süreçleri keşfetmelerine yardımcı olmak ve yaşam boyu gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2013 YILINDA kurulmuştur.
  • Pakua ekibi; psikolojik sağlığın en az fiziksel sağlık kadar önemli olduğu inancı üzerine yola çıkmış; kişi ve kurumlara duygusal sağlık alanında bütüncül ve kapsamlı hizmetler sunma arzusunu hayata geçirmiştir.
  • Ekibimiz; Aile ve Çift Terapisti, Uzman Psikolog, Psikiyatrist, Uzman Psikolojik Danışman, Psikometrist ve Koçlardan oluşmaktadır.

2013 yılından bu yana İstanbul’da Ataşehir, Mecidiyeköy ve Beylikdüzü’nde 3 şube ile hizmet vermektedir. Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi markası olan Pakuagram Gelişim Modeline ilişkin çalışmalar merkez olarak Ataşehir Şubesinde konumlanmıştır.

Rehberlik Araştırma

Rehberlikarastirma.com özel çocuğunuzun tanısı ile ilgili akademisyen doktorlardan izleyeceğiniz videolar ışığında çocuğunuzu tanımanıza yardımcı olur. rehberlikaraştirma .com Çocuğunuzun tanı sonrası tedavi ve eğitimi ile ilgili yaşadığınız bölgeye en yakın, en iyi hizmeti veren sağlık ve özel eğitim kurumlarını bulmanızda size rehberlik eder.

Rehberlikarastirma.com özel gereksinimli çocuklarımızın erken tanılanması, doğru sağlık ve özel eğitim hizmetine hızlı kavuşmasına profesyonel destek verir.

Tanı sürecinden, çocuğunuzun gereksinimi olan doğru terapi seanslarına ulaşana kadar uzman kadrosuyla çocuğunuz için araştırma yapar, sizlere ücretsiz rehberlik hizmeti sunar…

Kendi alanlarında duayen akademisyenlerimizin hastalık belirtileri ve tedavileri hakkında sizlere destek amaçlı hazırlamış olduğumuz videolarımızı izleyerek çocuğunuzun tanısı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Tonguç Akademi

“Tonguç anladıysa herkes anlar.” mottosuyla başladığımız ilk dersimizden bu yana başarılarıyla gurur duyduğumuz yüz binlerce öğrencinin desteği ile gece gündüz severek çalışmaya ve büyümeye devam ediyoruz.

Yaptığımız bu işten oldukça keyif alıyor, öğrencilere önemli bir destek olduğunu düşünüyoruz. Her zaman öğrencilerimizin başarılarını art arda sıralayacağı günlerin hayalini kuruyoruz. Bu bize her şeyden çok keyif veriyor.

Türkiye’nin alanında en iyi hocalarıyla hazırladığımız konu anlatımlarımızı, öğrencilerimizin en hızlı öğreneceği taktiklerle ve gülerek, sıkılmadan öğrenmelerini sağlayacak bir tarzda anlatıyoruz.

Tonguç’un videoları, yayınlandığı ilk yıllardan itibaren gerek sınavlarda, gerek derslerde öğrenciler için gözle görülür bir başarı elde etti. Videoların tamamı seçkin bir öğretmen kadrosu ile beraber hazırlanıyor.

Şimdi seni de, derslerine çalışırken ve büyük başarılara adım atarken bizimle gülümsemeye davet ediyoruz.

Instagram Hesabımız: instagram.com/tongucakademi

YouTube Kanalımız: youtube.com/tongucakademi

Türk Hava Kurumu

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sektöründe rol modeli olan THK; Uluslararası Havacılık Federasyonu’nun (FAI) Türkiye’deki yetkili ve tek temsilcisidir. Kurum tarafından verilen eğitimler Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) yayınları, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) kuralları, 2920 sayılı Sivil Havacılık Kanunu ve bunlara bağlı olarak çıkartılan yönetmeliklerle Müşterek Havacılık Otoritesi (JAA) tarafından çıkartılan yayınlara göre düzenlenmektedir.

Türkiye’ de sportif hava sporları yurt içi rekor tescilini gerçekleştiren tek kurum olan THK; Ankara ve İzmir’ de bulunan, ulusal ve uluslararası kalite standartlarında hizmet veren eğitim merkezleri ile profesyonel pilot eğitimleri, hostes eğitimi, amatör ve sportif aktiviteler ve eğitimler gerçekleştirmektedir. Kurulduğu günden bu yana havacılık sektörüne 7.000’ e yakın pilot yetiştirmiştir. Aynı zamanda Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) regülasyonları ile JAR-FCL gereklerine uygun olarak; PPL(A), CPL(A), IR(A), ATP(A), ATP(A-H)Teorik Bilgi Kursu, FI(A), CRI(A), IRI(A) Öğretmen Eğitimi, CR Sınıf Yetkisi(A-SE-ME), TR Tip Yetkisi(A-PA-42 ve CL-215), MCC, ATP(A) Distance Learning, Lisans Çevirimi yetkilerini kullanarak; bünyesindeki 2 Uçuş Okulunda (FTO), yılda 160 Havayolu pilotu yetiştirmektedir. Uçuş eğitimlerinde 20 adet C-172S, 2 adet PA-44, 2 adet TECNAM P2006T, 2 adet TECNAM P2002JF uçağı olmak üzere toplam 26 uçak ve 2 adet ALSIM AL-200 Simülatörü ile yıllık 25.000 saat uçak uçuşu 9000 saat Simülatör uçuşu gerçekleştirmektedir. THK Uçuş Akademisi, Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) 2017 yılında EASA regülasyonuna geçmesiyle beraber EASA PART-FCL Lisans eğitimi vermeye başlayacak olup konu ile ilgili hazırlıklar tamamlanmıştır.

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş personel ihtiyacını karşılamaktadır. Üniversite, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet vermekte olup bünyesinde bulunan 77 adet son teknoloji donanımlı uçak ile Türkiye’nin havacılık eğitiminde en büyük filoya sahip kurumudur. Ayrıca filosunda barındırdığı uçakların çeşitliliği sayesinde öğrencilerine kaliteli ve değişik tecrübeler sunmaktadır.

Instagram hesabımız: www.instagram.com/thkgaziosmanpasa/

Türkiye Zeka Vakfı

Türkiye Zeka Vakfı  bilgiye, zekaya, insana ve entelektüel değerlere daha fazla önem verilmesini sağlamak amacıyla 1995 yılında çalışmalarına başlamıştır.

Yönetim Kurulu Üyeleri arasında Emrehan Halıcı, Prof. Dr. Ziya Selçuk, Prof. Dr. Ferhunde Öktem, Dr. Şeref Oğuz, Prof. Dr. Ayşegül Ataman bulunmaktadır.

UniStart

►Herkese merhaba! Biz UniStart ailesi olarak bir serüvene çıktık.

►Bu serüvende lise öğrencisi arkadaşlarımızın, üniversiteyle ilgili merak ettiklerini üniversiteli ve mezun arkadaşlarımıza yönlendirerek meraklarını gidermeye ve onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

►Bu sayede herkesin yararlanabileceği bir “sınıfsız öğrenci platformu” oluşturmayı hedefliyoruz.

Yeşilay

Amacımız

Cemiyet, yurdumuzda ahlâkî ve kültürel bir kalkınma atmosferi içinde; tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek, milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

Cemiyet bu çerçevede bağımlılıklarla mücadele etmek üzere, toplumun bilinç, güç ve kaynaklarını harekete geçirir; insan onur ve saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda desteğe muhtaç insanlara yardım eder; toplumun bağımlılıklarla mücadele kapasitesinin geliştirilmesine sürekli katkıda bulunur.

Bu amaç doğrultusunda ulusal ve uluslararası kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli işbirliği ve ortak çalışma organizasyonlarını geliştirir.

Yıldız Yağmuru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Yıldız Yağmuru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 10.05.2010 tarihinde Özel Yıldız Yağmuru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sanayi ve Ticaret  Ltd. Şti. adı altında kurulmuş ve belirtilen tarihten itibaren çalışma izni alınarak eğitime başlanmıştır. Rehabilitasyon Merkezimiz Kurucu ve Kurum Müdürü Ayten Dedeoğlu tarafından yönetilmektedir..